15:15 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Kultuur
lühendatud link
Sputnik Eesti pressikeskus (47)
22921

Mõttekäike sellest, miks legendaarse rokkari, rokibändi Kino asutaja Viktor Tsoi laulud on seniajani menukad, jagas Sputnik Eesti pressikeskuses tuntud režissöör, kultusfilmi "Nõel" looja Rašid Nugmanov.

TALLINN, 6. november — Sputnik. Teisipäeval, 5. novembril leidis Sputnik Eesti pressikeskuses aset üritus, kus osalesid Nugmanov ise ja filmifestivali "Kino" Päevad" korraldajad, filmirežissöör ning produtsent Tatjana Mühlbayer ja filmiprodutsent Artur Veeber.

Rašid Nugmanov on veendunud, et Tsoi fenomenil on kaks külge ja ühte neist ei ole ilma teiseta. Nendeks on nii tema isiksus kui ka tema muusika.

Tsoi oli ka lihtne poiss — "nagu sina, nagu kõik, mitte mingi popstaar teiselt planeedilt, vaid pigem noormees kuskilt katlaruumist." Samas aga oli Tsoi igaühele eeskujuks, kuidas selles maailmas iseendaks jääda ning mitte minna kompromissidele, vaid laulda ja kirjutada seda, mida tahad, aga mitte seda, mida peale sunnitakse.

Samas on Kino muusika küllaltki lihtsakoeline, nii et põhimõtteliselt võib seda esitada kes tahes suvaline hoovikutt. "Pealegi jääb Viktor "igavesti nooreks", kuna ta suri 28-aastaselt. Seetõttu jääb ta õige paljudele põlvkondade noortele eakaaslaseks," lisas Nugmanov.

Sputnik Eesti kirjutas laupäeval, et legendaarsele Viktor Tsoile pühendatud filmifestival "Kino päevad" toimub 7.–10. novembrini Tallinna kinos Artis. Festivali kavaga saab tutvuda Artise kodulehel.

Üks Viktor Tsoi mälestusfestivali korraldajatest, režissöör ja produtsent Tatjana Mühlbayer teatas Sputnik Eestile, et festivali idee tekkis tänu eestimaalasi ühendavale huvile Viktor Tsoi loomingu vastu.

"Viktor Tsoi "tsementeeris" omal ajal eesti ja vene kogukonna, sest uutmiseelsed juurded olid noortel ühised (kõik me "istutasime alumiiniumkurke presentpõllul"), Tsoi looming sümboliseeris protesti totalitarismi vastu ja andis lootust, et uutmine toob meile, nõukogude noortele, uusi demokraatlikke ümberkorraldusi. Ja seejuures sõltub tulemus igaühest meist. Noorel rock-muusikul Tsoil õnnestus hõlmata oma loominguga kõik elanikkonna kihid, samuti esmakordselt kinnistada populaarne kuvand Euraasia päritolu noormehest," teatas Mühlbayer.

Lugege lisaks: 

Teema:
Sputnik Eesti pressikeskus (47)

Samal teemal

Vladimir Võssotski oleks täna saanud 81-aastaseks
Tsoi pass müüdi oksjonil üheksa miljoni rubla eest
Viktor Tsoi oleks saanud 55-aastaseks
Tagid:
Sputnik Eesti pressikeskus, legendaarne, film, festival, laulja, Viktor Tsoi, kino

Peamised teemad