15:49 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Kultuur
lühendatud link
10810

Venemaa kuulsa riikliku akadeemilise koreograafiaansambli Berjozka (Kaseke) juht ja näitlejad rääkisid sellest, millega nimelt kavatsevad nad paljunäinud Eesti publikut oma ainsal kontserdil jalust rabada.

TALLINN, 12. november — Sputnik, Aleksandr Lukjanov. Ansambli direktor ja näitlejad usuvad, et juba kaubamärgiks kujunenud niinimetatud hõljuv samm lihtsalt peab võitma kõigi nende südamed, kes tuntud vene ansambli Berjozka ainsale siinsele kontserdile tulevad.

Teisipäeval, 12. novembril olid Sputnik Eesti pressikeskuse külalisteks Venemaa riikliku akadeemilise koreograafiaansambli Berjozka direktor, kunstilise juhi asetäitja Vassili Stodušnõi ning ansambli tantsijad Olga Loginova ja Aleksandr Kostin. Nendega kohtuti vahetult enne Berjozka õhtust kontserti Tallinnas.

В пресс-центре Sputnik Эстония в формате пресс-конференции встреча с директором, заместителем художественного руководителя ансамбля Березка Василием Стодушным, а также с артистами ансамбля Ольгой Логиновой и Александром Костиным
© Sputnik / Вадим Анцупов
Sputnik Eesti pressikeskuse külalised: ansambli Berjozka direktor, kunstilise juhi asetäitja Vassili Stodušnõi ning ansambli tantsijad Olga Loginova ja Aleksandr Kostin

Esinemine Eestimaa pealinnas leiab aset läinud aastal 70-aastaseks (kujutlege vaid!) saanud tuntud kollektiivi kontserttuuri raames. Külalistega vesteldes selgus, et viimati käis Berjozka Tallinnas 2012. aastal.

Vassili Stodušnõi ütles, et ta tunneb Tallinna hästi tänu oma ammusele sõbrale Adolf Käisile. "Kahju, et ta nii vara elust lahkus. Meil oli üheskoos paju ettevõtmisi," sõnas ta.

Pimedate Ööde filmifestival annab elutööauhinna nimekale Vene filmilavastajale Andrei Kontšalovskile
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Ülemaailmselt tuntud riiklik akadeemiline koreograafiaansambel Berjozka asutati 1948. aastal omaaegse silmapaistva koreograafi Nadežda Nadeždina poolt. Tema lavastatud neidudetants vene rahvalaulu "Väljal seisis kaseke" ("Во поле березонька стояла") teemal vaimustab juba seitsmendat aastakümmet vaatajaid oma hõljuva tantsusammuga. Tulemusena on seda firmamärgiks kujunenud sammu kasutatud paljudes ansambli Berjozka tantsuseadetes.

Oma 70. sünnipäeva tähistas Berjozka kollektiiv 2018. aastal Kremli Kongresside palee laval. Juubelikontserdi piletid haarati lennult kui soojad saiad ning kuus ja pool tuhat inimest mahutav saal oli pilgeni rahvast täis. Ja üldse, kus iganes Berjozka ka ei esineks, tema saalid on alati täis. Sputnik Eesti pressikeskuse külalised avaldasid lootust, et nii on see ka Tallinnas.

Lugu tervikuna saate lugeda meie venekeelses portaaliosas.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Peterburi kohtumised Tallinnas
Peterburi kirjanikud: meie juurde on ikka tuldud ennast teostama
Kuldne Mask Eestis
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt
Tagid:
Eesti, Venemaa, kultuur, tants

Peamised teemad