00:53 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Majandus
lühendatud link
28 0 0

Neljapäevast jõustub uus EURES määrus, millega laieneb tööotsijatele ja tööandjatele pakutavate teenuste valik.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Eesti Töötukassa EURES teenusejuht Marta Traks ütles, et suurimaks uuenduseks on see, et nüüdsest võivad EURES võrgustikuga liituda ka erasektori töövahendusettevõtted. „Kui erasektori töövahendaja liitub EURES võrgustikuga, siis vahendatakse tema pakutavaid töökohti üleeuroopalises EURES portaalis. Võrgustikuga liitunud eraettevõte peab lisaks töövahendusele pakkuma tööandjatele ja tööotsijatele ka tugiteenuseid. Liituda saavad nii eraettevõtted kui mittetulundusühendused," selgitas Traks.

Teine oluline muudatus puudutab tööd otsivale inimesele pakutavat. Traksi sõnul on uuenduse eesmärgiks pakkuda välismaal tööd otsivale inimesele samasugust tuge, kui inimesele, kes otsib tööd oma koduriigis, teatab BNS. See tähendab, et igale inimesele, kes võtab ühendust ükskõik, millise liikmesriigi tööturuasutusega, antakse infot EURES võrgustiku ja EURES-e pakutavate teenuste kohta.

Samuti peavad liikmesriigid tulevikus avaldama EURES portaalis kõik tööpakkumised, mida riiklik tööturuasutus vahendab ning lisama portaali oma tööotsijate CV-d. Viimast võib teha mõistagi vaid tööotsija nõusolekul.

EURES pakub tööotsijatele ja tööandjatele terviklikku teenust, mis sisaldab vastavalt vajadusele individuaalset karjääri- ja värbamisnõustamist, sbi tööotsingutel ja töölevõtmisel, infot teises riigis töötamise või teisest riigist töötajate värbamise kohta, samuti infot tööle saamisele ning töötaja leidmisele abi kohta, milleks on näiteks keelekursused, integratsiooniteave, kohanemist toetavad teenused ja muu selline.

EURES on üle-euroopaline tööhõivevõrgustik, mida toetavad kõik Euroopa riiklikud tööturuasutused. EURES pakub teavet, nõuandeid ning värbamisteenuseid kõigile Euroopa Majanduspiirkonna ja Šveitsi töötajaile ja tööandjaile, samuti aitab võrgustik kõiki neid kodanikke, kes soovivad kasutada inimeste vaba liikumise põhimõtte eeliseid.

Liikmesriikide tööturuasutustes töötab üle 1000 EURES nõustaja. Euroopa tööalase liikuvuse portaalis http://eures.europa.eu on praegu üle 1 000 000 tööpakkumise, oma CV on seal avaldanud üle 250 000 tööotsija ning portaali kasutajaks registreerunud üle 6000 tööandja.

 

Peamised teemad