18:07 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Majandus
lühendatud link
31 0 0

Gruusia põllumajandusministeerium on läbi teinud terve rea samme oma riigis mesinduse arendamiseks ja mee kvaliteedi tõstmiseks. Tulemusena on Gruusia pälvinud soovituse saada kantud nende riikide nimekirja, kust lubatakse mett Euroopa Liidu riigidesse importida.

ТАLLINN, 19. mai — Sputnik. Euroopa Komisjoni tervishoiu ja tarbijakaitse peadirektoraat soovitas kanda Gruusia nende riikide nimekirja, kust on lubatud mee import Euroopa Liidu riikidesse, teatab Gruusia Sputnik.

„Euroopa Liit kehtestab kõrged sanitaarnõuded kõikidele loomse päritoluga toiduainetele, et maksimaalselt kaitsta tarbijate tervist. Seniajani ei olnud Gruusia mett Euroopa Liidus müügile lubatud, ja tänaseks oleme saavutanud selles suhtes suure edusammu," ütles Euroliidu saadik Gruusias Janos Herman.

Gruusia põllumajandusministeerium viis läbi terve rea tegevusi eesmärgiga arendada riigis mesindust ja edendada Gruusia mee jõudmist ekspordiartiklina Euroopa Liidu turule.

Vastavalt EL-i nõudmistele valmistati Gruusias ette seadusemuudatused, mis oleks kooskõlas Euroopa seadusandlusega. Ennekõike kinnitati veterinaarravimite, muude saasteinete ja jäätmete seirekava. Lisaks sellele jõustusid 2015. aasta 1. juulist uued tehnilised eeskirjad mee suhtes nimetusega „Meest", mis seavad kindlaksmääratud nõuded toote kvaliteedile.

Tulemusena vähenes 2015. aastal läbiuuritud meeproovide juures tuvastatud rikkumiste arv 19%-ni, samas kui 2013. aastal moodustas see näitaja 37%.

 

 

 

Peamised teemad