22:33 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Majandus
lühendatud link
27 0 0

Peaminister leiab, et Eesti majanduse rohkem kui tagasihoidlik kasv on seletatav halva majandusolukorraga Venemaal. Analüütik aga viitab valitsuse tehtud vigadele.

TALLINN, 11. august — Sputnik. Peaminister Taavi Rõivase sõnul on Eesti teise kvartali 0,6-protsendine majanduskasv kindlasti alla ootuste.

"0,6 protsenti aastakasv kindlasti on alla ootuste, põhjuste hulgas on kindlasti väliskeskkond," ütles Rõivas valitsuse pressikonverentsi, teatas BNS.

Nõrga väliskeskkonna puhul omakorda üks kõige tugevamaid mõjureid on, et Vene majanduskeskkonnal läheb endiselt väga halvasti, lisas ta. Esimeses poolaastas on oluliselt langenud ka põlevkiviõli müük, ka seal on olnud selge tagasilöök, märkis peaminister.

LHV panga ökonomisti Heido Vitsuri sõnul on Eesti teise kvartali nõrga majanduskasvu taga üldisemalt maailma ja eriti eurotsooni stagneerunud majandus, kitsamalt Eesti lõikes on probleemiks aga taktikaliselt valesti tehtud kaudsete maksude tõstmine.

"Esiteks lõi kaudsete maksude tõstmiseks valitud ebaõige taktika segi aktsiisikaupade turu, mistõttu on mõnevõrra paigast ära ka esimese ja teise kvartali sisemajanduse koguprodukti suurus," ütles Vitsur BNS-ile.

"Teiseks ei pidanud valitsus õigeks, võimalikuks või vajalikuks majanduskasvu oma võimaluste piires stimuleerida," lisas Vitsur.

Statistikaamet teatas neljapäeval, et esialgsetel andmetel suurenes Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) teises kvartalis aastaga 0,6 protsenti. Sesoonselt ja tööpäevade arvuga korrigeeritud SKP kasvas esimese kvartaliga võrreldes 0,3 protsenti ja eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes 0,5 protsenti, teatas amet.

 

 

Peamised teemad