21:56 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Peaminister Taavi Rõivas.

0,6-protsentiline majanduskasv on alla ootuste

© Sputnik / Вадим Анцупов
Majandus
lühendatud link
26 0 0

Peaminister leiab, et Eesti majanduse rohkem kui tagasihoidlik kasv on seletatav halva majandusolukorraga Venemaal. Analüütik aga viitab valitsuse tehtud vigadele.

TALLINN, 11. august — Sputnik. Peaminister Taavi Rõivase sõnul on Eesti teise kvartali 0,6-protsendine majanduskasv kindlasti alla ootuste.

"0,6 protsenti aastakasv kindlasti on alla ootuste, põhjuste hulgas on kindlasti väliskeskkond," ütles Rõivas valitsuse pressikonverentsi, teatas BNS.

Nõrga väliskeskkonna puhul omakorda üks kõige tugevamaid mõjureid on, et Vene majanduskeskkonnal läheb endiselt väga halvasti, lisas ta. Esimeses poolaastas on oluliselt langenud ka põlevkiviõli müük, ka seal on olnud selge tagasilöök, märkis peaminister.

LHV panga ökonomisti Heido Vitsuri sõnul on Eesti teise kvartali nõrga majanduskasvu taga üldisemalt maailma ja eriti eurotsooni stagneerunud majandus, kitsamalt Eesti lõikes on probleemiks aga taktikaliselt valesti tehtud kaudsete maksude tõstmine.

"Esiteks lõi kaudsete maksude tõstmiseks valitud ebaõige taktika segi aktsiisikaupade turu, mistõttu on mõnevõrra paigast ära ka esimese ja teise kvartali sisemajanduse koguprodukti suurus," ütles Vitsur BNS-ile.

"Teiseks ei pidanud valitsus õigeks, võimalikuks või vajalikuks majanduskasvu oma võimaluste piires stimuleerida," lisas Vitsur.

Statistikaamet teatas neljapäeval, et esialgsetel andmetel suurenes Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) teises kvartalis aastaga 0,6 protsenti. Sesoonselt ja tööpäevade arvuga korrigeeritud SKP kasvas esimese kvartaliga võrreldes 0,3 protsenti ja eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes 0,5 protsenti, teatas amet.

 

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  28
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8