13:58 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Foto on illustratiivne.

Majanduskasvu tempo ei ole rahuldav

© Sputnik / Геннадий Мельник
Majandus
lühendatud link
7 0 0

Täpsustatud andmetel suurenes Eesti SKP tänavu teises kvartalis võrreldes mullusega 0,8 protsenti 5,3 miljardi euroni, teatas statistikaamet. Augusti esialgsete andmete kohaselt kasvas SKP 0,6 protsenti.

TALLINN, 8. september — Sputnik. LHV analüütiku Heido Vitsuri sõnul on teise kvartali 0,8-protsendiline sisemajanduse koguprodukti (SKP) kasv ebarahuldav ning SKP kasv jääb sel aastal tõenäoliselt 1,5 protsendi lähedusse.

"Majanduskasvu kiirhinnangute mõningane korrigeerimine ühele või teisele poole on täiesti loomulik ja isegi paratamatu tegevus ning seetõttu ei saanud olla üllatuseks ka teise kvartali majanduskasvu numbrite ülespoole korrigeerimine paari protsendikümnendiku võrra," ütles Vitsur BNS-ile.

"Ülespoole korrigeerimist võis pigem oodata, sest meie majanduses ei olnud selgelt näha selliseid üldisemaid trende, mille pärast teise kvartali majanduskasv esimese omast nii palju kui kiirhinnang näitas, väiksemaks oleks pidanud jääma. Oli ju ka teises kvartalis hõivatus suur, tööpuudus väike ja tarbimine tugev ning üldine meelestatus stabiilne ja surve all üksnes need tegevusalad mis eelmistel kvartalitelgi," märkis Vitsur.

"Samas ei muuda see väike ülespoole korrigeerimine olematuks tõsiasja, et tegu on meid mitterahuldava majanduskasvu tempoga. Jäi ju teise kvartali tööpäevadega korrigeeritud majanduskasvu suuruseks võrreldes eelmise aastaga ainult 0,6 protsenti, mistõttu on ebatõenäoline, et selle aasta majanduskasv võiks kujuneda suuremaks kui kaks protsenti nagu möödunud aasta lõpus valdavalt loodeti, vaid meil tuleb kohanduda olukorraga, kus meie kasv jääb sellel aastal pooleteise protsendi lähedusse," sõnas analüütik.

Ka rahandusministeerium plaanib eeldatavalt langetada suvises majandusprognoosis nii Eesti tänavust kui tuleva-aastast majanduskasvu prognoosi 0,5 protsendipunkti võrra, vastavalt 1,5 protsendile ja 2,5 protsendile, kirjutas BNS reedel. Rahandusministeerium tutvustab prognoosi 15. septembril.

 

 

Tagid:
hõivatus, tarbimine, majanduskasv, rahandusministeerium, LHV, Heido Vitsur, Eesti

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  23
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11