20:26 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Majandus
lühendatud link
3601

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) tegevjuht Christine Lagarde nimetas Hiina jüaani lisamist maailma reservvaluutade eliitseltskonda rahvusvahelise finantssüsteemi jaoks "tähtsaks ja ajalooliseks pöördepunktiks".

TALLINN, 1. oktoober — Sputnik. Hiina jüaan ehk renminbi kuulub alates 1. oktoobrist IMF-i viie reservvaluuta hulka. Teised reservvaluutad on USA dollar, Jaapani jeen, Briti nael ja Euroopa ühisraha euro. Viimati lisandus IMF-i valuutakorvi euro 1999. aastal.

Lagarde'i sõnul on tegemist tunnustusega Hiina reformidele rahapoliitikas ja finantssüsteemides, teatas BNS.

Hiina on korraldanud IMF-i eriõiguste reservi (SDR) valuutakorviga liitumiseks pikaajalise kampaania. SDR on virtuaalne valuuta, mida IMF saab kasutada erakorralisteks laenudeks ning IMF-i liikmesriigid kriisi ajal oma reservide toestamiseks.

Lagarde lausus, et Hiina hõlmamine on tunnustus Pekingi edusammudele "oma finantsturgude taristu liberaliseerimises ja parandamises".

"Nende jõupingutuste jätkamine ja süvendamine koos kohaste tagatistega loob senisest tugevama rahvusvahelise ning finantssüsteemi, mis toetab omakorda kasvu ja stabiilsust Hiinas ja maailmamajanduses," sõnas ta.

IMF-i täitevnõukogu kiitis jüaani reservvaluutade hulka arvamise heaks novembris pärast renminbi kinnitamist "vabalt kasutatava" valuutana.

 

Tagid:
reservvaluuta, jüaan, IMF, Christine Lagarde, Hiina

Peamised teemad