12:30 03. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0906
  • RUB85.8405
Majandus
lühendatud link
3122

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) soovib ettevõtluse kasvustrateegia rakendamiseks sel aastal kulutada 90,2 miljonit eurot, mida oleks 8,7 protsenti rohkem kui aasta varem;

TALLINN, 24. jaanuar — Sputnik. Aastail 2017-2020 on projekti eelarve kokku 355,3 miljonit eurot.

"Aastal 2017 rakendatakse kõiki ettevõtluse kasvustrateegia raames kavandatud tugimeetmeid. Jätkub finantstoe pakkumine alustavatele ettevõtjatele, seda nii laenukäenduste kui ka starditoetusena. Samuti jätkub iduettevõtjate arendamine programmis Start-up Eesti 2.0," seisab ministeeriumist kooskõlastusringile läinud rakenduskava seletuskirjas, vahendas BNS.

"Alustavate ning potentsiaalsete ettevõtjate potentsiaali avamiseks viiakse ellu arendustegevusi ettevõtlikkuse kasvatamiseks. Jätkub aastal 2015 alanud innovatsiooni- ja arendusosaku pakkumine, mis algatab ja viib uuele tasemele teadlaste ja ettevõtjate vahelise koostöö. Samuti on Eesti aktiivne osaleja rahvusvahelistes võrgustikes," lisas ministeerium.

Tegutsemist jätkavad 2015. aastal positiivse rahastusotsuse saanud tehnoloogia arenduskeskused ning klastrid, mis süvendavad arendustegevust ning koostööd, sealhulgas ekspordi osas. Sihtasutus Kredex jätkab oma tegevusi pakkudes ettevõtetel laene, laenukäenduseid, aga ka AS Kredex Krediidikindlustuse pakutavaid eksporditagatisi.

Ekspordi osas vahendatakse kontakte, osaletakse aktiivselt messidel ning viiakse läbi sihtturu seminare. Jätkub ka vastutustundliku ettevõtluse arendamine. Kasvustrateegia alamtegevuskavadena viiakse ellu tegevuskavades "Work in Estonia" ja "Made in Estonia 3.0" kokku lepitud tegevusi.

Ettevõtja arenguprogramm on täies ulatuses rakendunud. Selle eesmärk on anda terviklik arenguimpulss kasvuettevõtjatele, kelle kasvupotentsiaal ning selle realiseerimise võimekus on kõrge.

Ettevõtlusteadlikkuse osas jätkatakse peaasjalikult Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) omategevustega nagu koolitused ja ekspordi tugiteenused, samuti on oluline roll maakondlike arenduskeskuste pakutavatel teenustel, milleks on alustavatele ettevõtjatele mõeldud baasnõustamine ning tegutsevatele ettevõtjatele mõeldud arengunõustamine.

"Olulise komponendi kasvustrateegia rakendusplaanis moodustavad loomemajanduse arendamiseks suunatud vahendid, mis väljenduvad erinevates tegevustes, mis lõppeesmärgina peavad kasvatama loomemajanduse konkurentsivõimet ning sidustama seda muu majandusega. Samuti jätkub koostöö justiitsministeeriumiga ettevõtluskeskkonna konkurentsivõime kasvatamiseks, sealhulgas pankrotimenetluse ning ühinguõiguse revisjoni osas," seisab eelnõus

Aastail 2017-2020 läheb ärimudeli arendamise suunda 37,6 miljonit eurot, arenduse ja tootmise suunda 91,2 miljonit eurot, müügi ja turunduse suunda 49,3 miljonit eurot, konkurentsipositsiooni suunda 150,9 miljonit eurot ning kasvualade suunda 26,3 miljonit eurot. Lisaks MKM-i tegevuskulud summas 40,1 miljonit eurot.

Eesti ettevõtluse kasvustrateegia 2020 on tegemist Eesti majanduse keskne strateegia, milles pööratakse tähelepanu kolmele peamisele väljakutsele Eesti jõukuse kasvatamisel: tootlikkuse tõstmine, ettevõtlikkuse ergutamine ja innovatsioonile julgustamine. Strateegia kinnitas valitsus eelmisel aastal.

Tagid:
eksport, ettevõtlus, valitsus, ettevõtja

Peamised teemad