04:45 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Majandus
lühendatud link
2202

Venemaa toidu- ja veterinaarjärelevalvega tegelev asutus Rosselhoznadzor taastas ekspordiload ka neile Eesti ettevõtetele, mis pole Venemaale kaupa eksportinud kolme viimase aasta jooksul või kauem

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. Rosselhoznadzor tühistas hiljutise korralduse, millega oli paljude Eesti toiduainetööstuse ettevõtete staatus ekspordiõigust omavate ettevõtete loetelus peatatud või ettevõtted loetelust kustutatud, seega taastati kahe nädala tagune olukord, teatas veterinaar- ja toiduamet (VTA), vahendas BNS.

Esmaspäeval peatas Rosselhoznadzor lisaks ka nende ettevõtete ekspordiload, mis olid Venemaale eksportinud perioodil kolm aastat tagasi kuni 1,5 aastat tagasi. Neil ettevõtetele, mis oli viimase 1,5 aasta jooksul Venemaale eksportinud, jäeti load alles, selliseid ettevõtteid on Eestis vaid üks. Kolmapäeval Rosselhoznadzor aga need ekspordiload taastas.

Rosselhoznadzori korraldused hõlmavad kõiki Euroopa Liidu toiduainetööstuse ettevõtteid.

Lääneriigid kehtestasid 2014. aastal Ukrainas sõjalise sekkumise tõttu Venemaa eraisikute ja ettevõtete vastu erinevaid sanktsioone. Venemaa keelas vastusammuna toiduainete impordi Euroopa Liidust, USA-st, Norrast, Kanadast ja Austraaliast. Seetõttu ei oma Rosselhoznadzori luba Venemaale eksportida olulist mõju.

Tagid:
toiduainetööstus, taastamine, eksport, Rosselhoznadzor, Eesti, Venemaa

Peamised teemad