05:32 20. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Majandus
lühendatud link
14291

Eesti ettevõtja Tiit Vähi käis Venemaa Töösturite ja Ettevõtjate Liidu kongressil ja pidas läbirääkimisi Venemaa Raudteede asepresidendiga

TALLINN, 21. märts — Sputnik. Eesti transpordi- ja logistikasektori ettevõtjad ja Riigikogu saadikud ühendavad oma jõupingutused püüdluses taastada Venemaa transiitkaubavedusid.

Otsus poliitilisest toetusest äritegevusele, seda eeskätt transiidi- ja logistikasektoris kinnitati peale transiidi- ja logistikaküsimuste arutamist Ida-Virumaa ettevõtjate kohtumisel 10.-11. märtsil 2017. aastal.

Juba 16. märtsil 2017. aastal viibis Sillamäe Sadama kaasomanik Tiit Vähi Moskvas Venemaa ettevõtlusnädala raames toimunud Venemaa Töösturite ja Ettevõtjate Liidu (RSPP) 26. kongressil.

RSPP kongressi tööst võtsid osa Vene Föderatsiooni president Vladimir Putin, Venemaa Föderatsiooni valitsuse liikmed, suurimate Vene Föderatsiooni ettevõtete ja haldusüksuste juhid, samuti välismaiste äriringkondade esindajad.

Venemaa Riigiduuma
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Kohtumine oli ettevalmistavaks sammuks Eesti ärimeeste sõidule koos Eesti poliitikutega rahvusvahelisele näitusele TransRussia.

Sillamäe Sadama turundusjuht Andrei Birov vastas portaali Sputnik Eesti küsimustele.

Milliseid lootusi asetab ettevõte kohtumisele Venemaa Raudteede juhtkonnaga?

Teeb agaralt ettevalmistusi suurimaks rahvusvaheliseks näituseks TransRussia 2017, kus meie riigi ühisstendil on esindatud 11 Eesti transpordi- ja logistikaettevõtet.

Moskvas RSPP 26. kongressil leidis aset kohtumine kauaaegsete äripartneritega. Kohtumine Venemaa Raudteede asepresidendi Salman Magomedrasulovitšiga oli konstruktiivne. Sadama juhtkond andis ülevaate Sillamäe Sadama arengust ja käsitles vastastikku kasulikku koostööd puudutavaid küsimusi.

Sillamäe sadamal on alati olnud head sõprus- ja ärisuhted partneritega ettevõttest Venemaa Raudteed. Sadama esindajad käivad alati TransRussia foorumitel, Venemaa ettevõtlusnädalal, RSPP ning töösturite ja ettevõtjate liidu rahvusvahelistel konverentsidel (MKPP), Venemaa Raudteede partnerina osaleme foorumi 1520 üritustel.

On väga meeldiv, et Venemaa Raudteed on kohelnud sadama delegatsiooni vanade sõprade, usaldusväärsete partnerite ja klubi Strateegiline Partnerlus 1520 täieõiguslike liikmetena.

Kas see kohtumine oli Eesti poole algatus või on tegemist ka Venemaa-poolse vastutulekuga?

See algatus tuli Sillamäe Sadamalt ja isiklikult Tiit Vähilt, kellel on RSPP ja Venemaa Raudteedega pikaajalised sidemed ning väga palju sõpru ja partnereid. Ta on ka juba vaat et kümme aastat MKPP aktiivne liige, kus ta kuulub ka juhtorganitesse.

Kas läbirääkimistel aktsiaseltsi Venemaa Raudteed juhtkonnaga tõstatatud küsimused puudutasid ainult Sillamäe Sadamat või Eestit tervikuna?

Arutati eranditult Venemaa Raudteede ja Sillamäe Sadama vahelise koostöö küsimusi. Sadamal on oma isiklik raudtee kogupikkusega 35 km ja rööpmelaiusega 1520 mm, oma depoo, oma raudteejaam ja omad vedurid — ettevõtte Transmašholding toodang.

Antud hetkel laiendab sadam oma raudteetaristut ja ehitab otse sadamabasseinini viivaid teid, mis võimaldab tõsta konkurentsivõimet ja atraktiivsust Venemaa kaubavedude ning nende valdajate jaoks.

Kuidas te kommenteeriksite Eesti parlamendisaadikute tegevusaktiivsust pärast 10. —11. märtsi kohtumisi Ida-Virumaal?

Sadam poliitikaga ei tegele, aga loodame, et poliitikud suudavad luua kogu Eesti ettevõtlusele ja sealhulgas meie tegevussektorile kõige soodsamad välistingimused ja püüavad vähemalt osaliselt taastada ja taaselustada transiiti, logistikat ja kaubavahetust suure idanaabriga.

Tööd ja tegemist jätkub neil kaunis pikkadeks aastateks. Kuid Sillamäe Sadam on juba jõudnud ennast 12 aasta vältel tõestada nii Euroopa kui Venemaa kui ka Euraasia turgudel usaldusväärse sillana Ida ja Lääne vahel, Venemaa Raudteede ja kogu 1520 toimeala strateegilise partnerina.

Tagid:
töösturid, saadikud, taastamine, ettevõtjad, kongress, transiit, Venemaa Raudteed, Sillamäe sadam, Riigikogu, Andrei Birov, Tiit Vähi, Eesti, Venemaa

Peamised teemad