09:00 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Majandus
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
1940

Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart arutas kohtumistel Nigeeria ja Benini esindajatega majanduskoostöö tihendamise võimalusi

TALLINN, 8. aprill — Sputnik. 3-7. aprillil Nigeeriasse ja Benini toimunud visiidil osalesid ka Eesti tehnoloogiaettevõtete esindajad, kes tunnevad huvi Aafrika turul tegutsemise vastu, vahendas Välisministeerium. 

Nigeerias kohtus asekantsler Väino Reinart välisminister Geoffrey Jideofor Kwusike Onyeama, Lääne-Aafrika Riikide Majandusühenduse (ECOWAS) komisjoni telekommunikatsiooni ja infotehnoloogia voliniku Isaias Barreto da Rosaga ning Lagose osariigi valitsuse esindajatega.

Ministeerium asub toetama uute eksportturgude avamist, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Välisminister Onyeamaga arutati Eesti ja Nigeeria suhete edendamise võimalusi seoses Eesti eesistumisega Euroopa Liidus.

„Eesti eesistumine toob meile suhetes Aafrika riikidega kaasa nii kohustusi kui ka võimalusi, mida tuleks meie majandussuhete edendamiseks kindlasti kasutada," sõnas asekantsler Reinart. Nigeeria on Aafrikas Eesti suurim kaubanduspartner, eelmisel aastal ulatus Eesti ettevõtete eksport Nigeeriasse ligi 40 miljoni euroni.

Kohtumisel Lagose osariigi valitsuse esindajatega arutati võimalusi Eesti ja Lagose osariigi majandussidemete edendamiseks.

Beninis kohtus asekantsler Reinart eile välisminister Aurélien Agbénonciga. Täna kohtus Reinart Benini kaubanduskoja presidendi Jean-Baptiste Satchiviga.

Sillamäe sadam
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Selle aasta novembris toimub Elevandiluurannikul Euroopa Liidu ja Aafrika Liidu tippkohtumine, mille raames soovib Eesti asekantsler Reinarti sõnul arutada e-lahenduste rolli vaesuse vähendamisel.

„Eestil on suurepärased kogemused digitaalsete tehnoloogiate kasutamisel nii Eestis kui ka piiriüleste teenuste osutamisel. Sellest tulenevalt näeme häid võimalusi Eesti ettevõtetel osaleda e-lahenduste juurutamisel nii Nigeerias kui ka teha koostööd teiste Lääne-Aafrika Riikide Majandusühenduse liikmesriikidega," sõnas Reinart kohtumistel Nigeeria ja Benini esindajatega.

Visiit korraldati koostöös Kaubandus-Tööstuskojaga (KTK). See toimub KTK ja välisministeeriumi vahelise arenguriikidele suunatud koostööprogrammi raames.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
suhted, turg, majandus, eksport, Välisministeerium, Väino Reinart, Aafrika, Benin, Nigeeria

Peamised teemad