03:39 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Majandus
lühendatud link
6631

Riigihalduse minister Mihhail Korb osales Eesti ja Aserbaidžaani valitsustevahelise komisjoni kolmandal istungil Bakuus

TALLINN, 11. aprill — Sputnik. Visiidil kirjutati alla koostöökokkulepe kahe riigi vahel, mille eesmärk on suurendada riikide kaubavahetust läbi erinevate koostööprojektide, vahendas rahandusministeerium. 

„Eesti ja Aserbaidžaani suhetes on palju positiivset potentsiaali, mida tuleb rakendada järk-järgult ning parimal võimalikul moel ja mõlema poole huvides," ütles minister Korb pärast Aserbaidžaani visiiti.

Bakuu.
© Sputnik / Мурад Оруджев

„Eestit teatakse seal väikese, kuid väga nutika riigina ning paljuski tunti huvi meie e-riigi lahenduste kohta. Tänaseks on Aserbaidžaan võtnud Eesti eeskujul kasutusele näiteks mobiil-ID ning järgmiseks otsitakse võimalusi, kuidas parandada e-teenuste kaudu avaliku- ja erasektori efektiivsust," lisas Korb.

Valitsustevahelise majanduskomisjoni istungil tutvustas Aserbaidžaan oma transpordi- ja logistikasektori strateegiat ning kirjutati alla kolmepoolsele kokkuleppele AS EVR Cargo, Paldiski sadama ja Aserbaidžaani raudtee vahel.

„Aserbaidžaan paikneb strateegilises sõlmpunktis Põhja-Lõuna ja Ida-Lääne koridori vahel — usun, et peagi avanevad Eesti ettevõtjatele head võimalused transportida kaupu Aserbaidžaani kaudu Iraani, aga sealt edasi ka Indiasse. Lõuna-Põhja transiidikoridor pakub konkurentsi praegusele mereühendusele ning kaupade liikumiskiirus kasvaks kolm korda," lisas riigihalduse minister.

Eesti on kistud Euroopa Nõukogu korruptsiooniskandaali
© Sputnik / Владимир Федоренко

Visiidi käigus toimus ka Aserbaidžaani-Eesti ärifoorum, kus oli kahepoolsete ärivõimalustega tutvumas üle 50 kohaliku ettevõtja. Aserbaidžaani Ekspordi ja Investeeringute Edendamise Fondi (AZPROMO) esitlus keskendus kohaliku ärikeskkonna ning e-riigi viimaste aastate kiirele arengule. Ettevõtjad leidsid, et lihtsamad võimalused ettevõtlusega tegelemiseks pakuvad hea väljavaate kahepoolse kaubavahetuse suurendamiseks juba lähiajal. 

Riigihalduse minister kohtus visiidil Aserbaidžaani presidendi, peaministri, välisministri, infotehnoloogia ja transpordi ministri ning haridusministriga.

Eesti delegatsiooni juhtis riigihalduse minister ning delegatsiooni kuulusid muuhulgas rahandusministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning välisministeeriumi ametnikud. Lisaks oli visiidil kaasas kaheksaliikmeline äridelegatsioon.

Eesti delegatsiooni visiit Aserbaidžaani toimus 5.-9. aprillil.

Tagid:
kaubavahetus, koostöö, majandus, eksport, rahandusministeerium, Mihhail Korb, Aserbaidžaan, Bakuu, Eesti

Peamised teemad