11:02 20. Jaanuar 2018
Tallinn-3°C
Kuula otse
Eesti ja Iiri ettevõtlusministrid arutasid Brexiti mõju väikeriikidele

Eesti ja Iiri ministrid arutasid Brexiti mõju väikeriikidele

© Pixabay
Majandus
lühendatud link
Brexit: Ühendkuningriik jääb Euroopa Liidu liikmeks või lahkub Euroopa Liidust (74)
1720

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo kohtus Iiri töö- ja väikeettevõtlusminister Pat Breeniga, kellega arutati Brexiti mõju väikeriikidele

TALLINN, 9. mai — Sputnik. Kohtumisel räägiti ka Euroopa Liidu Nõukogu Eesti eesistumise prioriteetidest, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. 

Minister Palo ütles, et Eesti ja Iirimaa seisavad väikeste riikidena Brexiti valguses sarnaste väljakutsete ees. „Brexit ei muuda suhteid ainult Euroopa Liidu ja Suurbritannia vahel, vaid kaubanduskokkuleppeid Suurbritannia ja kogu maailma vahel," märkis Palo.

Ta lisas, et vaatamata Suurbritannia väljaastumisele Euroopa Liidust jätkub koostöö läbi NATO. „Ei iirlased ega meie ei saa jätta olulist partnerit ilma tähelepanuta. Ühel või teisel moel jääme alati seotuks ja seda enam on ühtsus liikmesriikide vahel ülioluline. Peame kaitsma Euroopa Liidu aluspõhimõtteid ja otsima tasakaalustatud tulevast suhet, mis põhineb vastastikustel õigustel ja kohustustel," ütles Palo.

Iirimaa minister Breen tunnustas Eesti edu digivaldkonnas ja avaldas toetust selle suurema kõlapinna saavutamiseks eesistumise ajal.

Teema:
Brexit: Ühendkuningriik jääb Euroopa Liidu liikmeks või lahkub Euroopa Liidust (74)
Tagid:
väikeriigid, koostöö, majandus, Brexit, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Pat Breen, Urve Palo, Iirimaa, Suurbritannia, Eesti

Peamised teemad