11:18 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Majandus
lühendatud link
4530

Rahvusvaheline turism on hiigelsuure käibega majandusharu, mis loomulikult püüab edasi areneda, kuid leidub kohti, kus turistide üle enam ei rõõmustata ja selleks on ka põhjust

TALLINN, 6. juuni — Sputnik. Ülemaailmsed rahanduskriisid, terroriähvardused ja lokaalsed sõjalised konfliktid ei lisa meie elupäevadesse rahu. Kuid rahvusvaheline turism jätkab kasvu, teatab ÜRO ülemaailmne turismiorganisatsioon. 2016. aastal sooritasid turistid 1 miljard 235 miljonit välisreisi. Ning eksperdid näevad ette, et edaspidi need arvud aina suurenevad, kirjutab raadio Sputnik.

Ühest küljest on see turismikeskuste jaoks väga tore: sest mida rohkem saabujaid, seda rohkem raha. Teisalt aga ei tea mõned maailma turismimekad juba niigi, kuidas neist turistidest vabaneda. Raha nad muidugi maha jätavad — aga mitte ainult raha. Selles mure ongi. Firenze linnavõimud, näiteks, on otsustanud rakendada uusi meetmeid võitluseks hoolimatute turistidega, kirjutab ajaleht The Guardian.

Ajaloolise linna tänavaid ja treppe hakatakse regulaarselt voolikutest üle veega lahistma. Linnapea loodab sel viisil peletada puhkajaid, kes armastavad vaatamisväärsuste läheduses tänavatel ja treppidel piknikke pidada, ent ei võta vaevaks enda järelt koristada. Firenze linnapea märgib, et tal ei ole midagi reisisellide vastu, küll aga on ta nende vastu, kes ei austa tema linna korralikku elanikkonda.

Tallinn
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kuid on ka neid, kes lahendavad turistide tekitatavaid probleeme palju radikaalsemalt. Hispaanlaste Barcelona peatas 2015. aastal ajutiselt elamispinna üürilitsentside väljaandmise, seejärel aga keelasid võimud uute hotellide ehitamise. Cinque Terre kuurort Itaalias Liguuria piirkonnas otsustas piirata turistide arvu kuni pooleteise miljonini aastas. Kohalikud võimud on mures unikaalse looduse pärast, mille turistid võivad hävitada. Ja selliseid näiteid on palju.

Kokkuvõttes, nõuanne turistidele on üks — ning seesama, mille emad koos vanaemadega neile lapsepõlves kaasa andsid: käituge korralikult ja koristage enda järelt. Või muidu ei hakata järgmisel korral Firenzes veega trepiastmeid uhama, vaid mõeldakse välja midagi veel huvitavamat.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
hoolimatus, turism, terrorismioht, sallivus, majandus, kriis, turist, maailm

Peamised teemad