22:06 29. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Majandus
lühendatud link
4331

Töögrupi esimene kohtumine andis esimesed tulemused: otsustati aktiivsemalt soodustada kaupade liikumist kahe riigi vahel ja transpordivahendite hulga vähendamist piiril

TALLINN, 9. juuni — Sputnik. Karjalas lõppes Eesti ja Venemaa vahelise uue tollikoostöö töögrupi istung. Nagu teatab Venemaa Föderaalse tolliteenistuse (VFTT) pressiteenistus, kuuluvad töögruppi VFTT tollivormistamise ja tollikontrolli peavalitsuse ja Eesti Maksu- ja tolliameti töötajad. Eesti delegatsiooni juhib ameti peadirektori asetäitja Ants Kutti.

Tüdruk Georgi lintiga
© Sputnik / Александр Кряжев

Otsustati, et Venemaa ja Eesti tolliteenistused tugevdavad koostööd riikidevaheliste kaubakäibe kiirendamiseks ja transpordivahendite kuhjumise vältimiseks piiril.

Suurt tähelepanu kahe riigi tollitöötajate kohtumisel pöörati uute tehnoloogiate kasutuselevõtmisele, muutustele tollialases seadusandluses, samuti innovaatilistele projektidele. Kohtumise tulemuste kohta allkirjastati protokoll.

Pooled leppisid kokku, et kooskõlastatakse tolliteenistuste koostööprotokoll kahe riigi piiri ületavate kaupade eelinformatsiooni vahetamisest ning alustatakse ametkondadevahelise koostöömemorandumi ettevalmistamist rahvusvaheliste kultuuri- ja spordiürituste läbiviimise kohta.

Venemaa poolt osales kohtumisel VFTT tollivormistamise ja tollikontrolli peavalitsuse ülema asetäitja Maksim Rodikov ja VFTT esindaja Lätis, Leedus ja Eestis Sergei Kurjakov.

Tagid:
kaubad, istung, koostöö, VFTT, Maksu- ja tolliamet, Ants Kutti, Karjala, Eesti, Venemaa

Peamised teemad