00:53 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Majandus
lühendatud link
6030

Eesti krooni aastapäeval saab kuulata Eesti Panga presidendi mälestusi kroonist ja rahareformist ning osaleda võistkondlikul mälumängul „Kas mäletad Eesti krooni?“

TALLINN, 19. juuni — Sputnik. 20. juunil 25 aastat tagasi võeti Eestis kasutusele oma raha — Eesti kroon. Eesti Panga muuseum tähistab seda Eesti ajaloolist sündmust kroonipäevaga ja oma mälestusi jagab sel puhul Eesti Panga president Ardo Hansson.

Kroonipäev algab teisipäeval, 20. juunil kell 12 keskpanga muusemis. Avasõnas meenutab keskpanga president, kes oli ka rahareformi komitee liige, enda mälestusi nii rahareformist kui ka Eesti kroonist.

Teisipäeval läheb käima üle-eestiline kroonituur, millest võtavad osa üheksa muuseumit üle Eesti, meenutades eriprogrammiga kroonidel kujutatud isikuid. Kroonituuri avavad pidulikult kell 12.30 Lydia Koidula, Carl Robert Jakobson ja Jakob Hurt, teatas Eesti Pank. Tutvustatakse nutirakendust, mille abil saab lahendada kroonituuri raames erinevaid ülesandeid.

Ühtlasi on muuseumis toimuva kroonipäeva raames võimalik osa võtta kell 13 algavast võistkondlikust mälumängust.

Kroonituur kestab novembrini

Kroonituur on üheksa Eesti muuseumi koostöös toimuv külastusmäng, mis kutsub meenutama Eesti krooni ja selle rahatähtedel kujutatud isikuid. Külastusmängu keskmes on spetsiaalselt loodud nutirakendus NUMU, mille abil saab lahendada kroonil kujutatud kultuuritegelaste elutööga seotud ülesandeid. Kõigis üheksas muuseumis on avatud erinäitused. Kroonituuri kõik muuseumid läbinud külastajad saavad auhinnaks isikliku pildiga kroonitähe, mis annab 2018. aastaks tasuta sissepääsu üheksasse kroonituuri muuseumisse.

Kroonituur kestab 20. juunist 20. novembrini 2017. Kroonituuril löövad kaasa Eesti Panga muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare maja, Pärnu muuseum, Koidula muuseum, Carl Robert Jakobsoni talumuuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Eesti Rahva muuseum ning Dr. Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseum.

Kroonipäev on tasuta ning oodatud on kõik huvilised. Muuseum asub Tallinnas aadressil Estonia pst 11.

Tagid:
kroon, Kroonituur, aastapäev, muuseum, Eesti Pank, pank, Ardo Hansson, Eesti

Peamised teemad