08:07 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Justiitsministeeriumis toimuva arutleu teemaks on ellkõige pahatahtlikud ettevõtjad

Kuidas mõjutada pahatahtlikke ettevõtjaid?

© Sputnik / Вадим Анцупов
Majandus
lühendatud link
2310

Kolmapäeval arutavad justiitsminister Urmas Reinsalu, kaubandus-tööstuskoda, tööandjate keskliit, võlausaldajate liit, rahandusministeerium ning maksu- ja tolliamet abinõusid, kuidas parandada Eesti ärikultuuri ja ettevõtluskeskkonda

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Eelkõige on arutelu teemaks pahatahtlikud ettevõtjad, kes ei soovi enda võetud kohustuste eest vastutada ja proovivad vastutuse vältimiseks kasutada erinevaid võtteid ning skeeme. Kaubandus-tööstuskoda ja tööandjate keskliit on ühiselt teinud hulga ettepanekuid, et olukorda parandada, teatab justiitsministeerium.

Nende ettepanekud on suunatud väga erinevate kitsaskohtade lahendamisele alates majandusaasta aruannete esitamise üle tõhusama järelevalve tegemisest, maksejõuetuse ombudsmanist, ärikeelu määramise lihtsustamisest kuni juriidilise isiku likvideerimismenetluse lihtsustamiseni.

Võlausaldajate liidu ettepanekud on sisult ja eesmärgilt sarnased kaubandus-tööstuskoja ning tööandjate keskliidu ettepanekutega. Muu hulgas soovitab võlausaldajate liit piirata ettevõtlusega alustamist neil inimestel, kelle juhitav ühing ei ole õigel ajal esitanud majandusaasta aruannet; luua professionaalne ettevõtjate nõustamise süsteem; piirata osaluste võõrandamist äriühingutel, mille aruandluskohustus on täitmata või millel on palju võlgu; sundkustutada äriregistrist kõik ühingud, mis ei ole alustanud tegevust kahe aasta jooksul pärast registrisse kandmist.

Foto on illustratiivne
© Sputnik / Андрей Петров, Вадим Анцупов

Kuna osad ettepanekud on seotud ka rahandusministeeriumi ning maksu- ja tolliameti tööga, on tänasele arutelule kaasatud ka nende eksperdid. Tänase arutelu tulemusena võiks osapooltel tekkida ühine arusaam, milliste võimalike meetmetega saaks kohe edasi liikuda ja millised ideed vajavad põhjalikumat ja pikemat analüüsimist ning edasi arendamist.

Eesti, Läti ja Leedu väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted (VKE-d) peavad ettevõtluses tähtsaks jätkusuutlikkust ning endiselt hinnatakse kõige kõrgemalt vastutustundlikku äritegevust, selgus SEB poolt korraldatud uuringust „Baltimaade ettevõtlusbaromeeter 2017" (Baltic Business Outlook), vahendas Sputnik Eesti kevadel.

Samal teemal

Jätkusuutlik ettevõtlus tõstab klientide silmis mainet
Naudiņš: Eesti „õngitseb“ aktiivselt Läti ettevõtjaid
Tagid:
arutelu, vastutus, ettevõtjad, pahatahtlik, ettevõtlus, Tööandjate Keskliit, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Justiitsministeerium, Urmas Reinsalu, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47