11:24 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Justiitsministeeriumis toimuva arutleu teemaks on ellkõige pahatahtlikud ettevõtjad

Kuidas mõjutada pahatahtlikke ettevõtjaid?

© Sputnik / Вадим Анцупов
Majandus
lühendatud link
2210

Kolmapäeval arutavad justiitsminister Urmas Reinsalu, kaubandus-tööstuskoda, tööandjate keskliit, võlausaldajate liit, rahandusministeerium ning maksu- ja tolliamet abinõusid, kuidas parandada Eesti ärikultuuri ja ettevõtluskeskkonda

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Eelkõige on arutelu teemaks pahatahtlikud ettevõtjad, kes ei soovi enda võetud kohustuste eest vastutada ja proovivad vastutuse vältimiseks kasutada erinevaid võtteid ning skeeme. Kaubandus-tööstuskoda ja tööandjate keskliit on ühiselt teinud hulga ettepanekuid, et olukorda parandada, teatab justiitsministeerium.

Nende ettepanekud on suunatud väga erinevate kitsaskohtade lahendamisele alates majandusaasta aruannete esitamise üle tõhusama järelevalve tegemisest, maksejõuetuse ombudsmanist, ärikeelu määramise lihtsustamisest kuni juriidilise isiku likvideerimismenetluse lihtsustamiseni.

Võlausaldajate liidu ettepanekud on sisult ja eesmärgilt sarnased kaubandus-tööstuskoja ning tööandjate keskliidu ettepanekutega. Muu hulgas soovitab võlausaldajate liit piirata ettevõtlusega alustamist neil inimestel, kelle juhitav ühing ei ole õigel ajal esitanud majandusaasta aruannet; luua professionaalne ettevõtjate nõustamise süsteem; piirata osaluste võõrandamist äriühingutel, mille aruandluskohustus on täitmata või millel on palju võlgu; sundkustutada äriregistrist kõik ühingud, mis ei ole alustanud tegevust kahe aasta jooksul pärast registrisse kandmist.

Foto on illustratiivne
© Sputnik / Андрей Петров, Вадим Анцупов

Kuna osad ettepanekud on seotud ka rahandusministeeriumi ning maksu- ja tolliameti tööga, on tänasele arutelule kaasatud ka nende eksperdid. Tänase arutelu tulemusena võiks osapooltel tekkida ühine arusaam, milliste võimalike meetmetega saaks kohe edasi liikuda ja millised ideed vajavad põhjalikumat ja pikemat analüüsimist ning edasi arendamist.

Eesti, Läti ja Leedu väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted (VKE-d) peavad ettevõtluses tähtsaks jätkusuutlikkust ning endiselt hinnatakse kõige kõrgemalt vastutustundlikku äritegevust, selgus SEB poolt korraldatud uuringust „Baltimaade ettevõtlusbaromeeter 2017" (Baltic Business Outlook), vahendas Sputnik Eesti kevadel.

Samal teemal

Jätkusuutlik ettevõtlus tõstab klientide silmis mainet
Naudiņš: Eesti „õngitseb“ aktiivselt Läti ettevõtjaid
Tagid:
arutelu, vastutus, ettevõtjad, pahatahtlik, ettevõtlus, Tööandjate Keskliit, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Justiitsministeerium, Urmas Reinsalu, Eesti

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  6
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26