10:01 21. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Justiitsministeeriumis toimuva arutleu teemaks on ellkõige pahatahtlikud ettevõtjad

Kuidas mõjutada pahatahtlikke ettevõtjaid?

© Sputnik / Вадим Анцупов
Majandus
lühendatud link
2010

Kolmapäeval arutavad justiitsminister Urmas Reinsalu, kaubandus-tööstuskoda, tööandjate keskliit, võlausaldajate liit, rahandusministeerium ning maksu- ja tolliamet abinõusid, kuidas parandada Eesti ärikultuuri ja ettevõtluskeskkonda

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Eelkõige on arutelu teemaks pahatahtlikud ettevõtjad, kes ei soovi enda võetud kohustuste eest vastutada ja proovivad vastutuse vältimiseks kasutada erinevaid võtteid ning skeeme. Kaubandus-tööstuskoda ja tööandjate keskliit on ühiselt teinud hulga ettepanekuid, et olukorda parandada, teatab justiitsministeerium.

Nende ettepanekud on suunatud väga erinevate kitsaskohtade lahendamisele alates majandusaasta aruannete esitamise üle tõhusama järelevalve tegemisest, maksejõuetuse ombudsmanist, ärikeelu määramise lihtsustamisest kuni juriidilise isiku likvideerimismenetluse lihtsustamiseni.

Võlausaldajate liidu ettepanekud on sisult ja eesmärgilt sarnased kaubandus-tööstuskoja ning tööandjate keskliidu ettepanekutega. Muu hulgas soovitab võlausaldajate liit piirata ettevõtlusega alustamist neil inimestel, kelle juhitav ühing ei ole õigel ajal esitanud majandusaasta aruannet; luua professionaalne ettevõtjate nõustamise süsteem; piirata osaluste võõrandamist äriühingutel, mille aruandluskohustus on täitmata või millel on palju võlgu; sundkustutada äriregistrist kõik ühingud, mis ei ole alustanud tegevust kahe aasta jooksul pärast registrisse kandmist.

Foto on illustratiivne
© Sputnik / Андрей Петров, Вадим Анцупов

Kuna osad ettepanekud on seotud ka rahandusministeeriumi ning maksu- ja tolliameti tööga, on tänasele arutelule kaasatud ka nende eksperdid. Tänase arutelu tulemusena võiks osapooltel tekkida ühine arusaam, milliste võimalike meetmetega saaks kohe edasi liikuda ja millised ideed vajavad põhjalikumat ja pikemat analüüsimist ning edasi arendamist.

Eesti, Läti ja Leedu väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted (VKE-d) peavad ettevõtluses tähtsaks jätkusuutlikkust ning endiselt hinnatakse kõige kõrgemalt vastutustundlikku äritegevust, selgus SEB poolt korraldatud uuringust „Baltimaade ettevõtlusbaromeeter 2017" (Baltic Business Outlook), vahendas Sputnik Eesti kevadel.

Samal teemal

Jätkusuutlik ettevõtlus tõstab klientide silmis mainet
Naudiņš: Eesti „õngitseb“ aktiivselt Läti ettevõtjaid
Tagid:
arutelu, vastutus, ettevõtjad, pahatahtlik, ettevõtlus, Tööandjate Keskliit, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Justiitsministeerium, Urmas Reinsalu, Eesti

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga

  Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees.

  4
 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  21
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  46