21:56 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Majandus
lühendatud link
4230

Euroopa Komisjon trahvib Google'it 2,4 miljardi euroga, kuna viimane kuritarvitas oma domineerivat positsiooni otsingumootorina, andes enda netipoodidele otsingutulemustes eelise

TALLINN, 27. juuni — Sputnik. Google peab domineeriva positsiooni kuritarvitamise lõpetama 90 päeva jooksul, vastasel juhul ootab ettevõtet 2,4 miljardile eurole lisaks veel trahv viie protsendi ulatuses emafirma aastasest käibest, vahendas ERR komisjoni teadet.

Komisjoni uurimisest selgus, et otsingutulemustes isegi kõige kõrgemal kohal olnud konkureerivad teenused on Google'i algoritmide tõttu otsingutulemustes kuvatud alles neljandal lehel. Samas näitasid tõendid ka seda, et esimesel lehel kuvatud tulemused saavad 95 protsenti klõpsudest, samas kui teise lehe esimene tulemus saab vaid ühe protsendi.

Google teatas teisipäeval, et ei ole nõus Euroopa Komisjoni otsusega ettevõtet 2,4 miljardi euroga trahvida ja kaalub otsuse edasikaebamist.

Поиск Google на экране планшета
© Pexels
Euroopa Komisjon trahvib Google"it 2,4 miljardi euroga

Google Inc. on paljurahvuseline tehnoloogia- ja tarkvaraettevõte, mille asutasid 7. novembril 1998 Stanfordi ülikooli doktorandid Larry Page ja Sergei Brin. 2015. aastast on Google'i omanikuks Alphabet Inc.

Google Search on selle ettevõtte arendatav maailma populaarseim interneti otsingumootor, Google'i esimene ja tähtsaim toode.

Google'i sõnastatud ettevõtte missioon on „korrastada maailma informatsiooni ning teha see üldiselt kättesaadavaks ja kasulikuks".

97% ettevõtte käibest annab reklaamimüük.

Firma lähtub ressursside jaotamisel 70-20-10 põhimõttest: 70% inimressursist ja tehnilistest vahenditest pannakse põhiotsingu ja reklaaminduse arendamiseks, 20% läheb tuumiktegevusega seotud valdkondade arendamiseks (näiteks uudiste otsing) ning 10% muude tegevuste arendamiseks.

2009. aastal ostis Google Soomes Haminas Stora Ensolt vana paberi­tehase, et sellest teha serveripark.

Lisaks veebilehtede otsingule on Google'i otsing laienenud paljudesse muudesse valdkondadesse. Nii on praegu võimalik otsida ka pildifaile, Useneti uudiserühmi, päevauudiseid, videoid, asukohapõhist infot, asukohti kaardil, internetis müüdavaid kaupu, programmikoodi ja oma arvutis olevaid faile.

2005. aasta juuni seisuga oli Google indekseerinud 8,05 miljardit veebilehte, 1,3 miljardit pilti ja üle miljardi Useneti sõnumi. Suure osa indekseeritavatest andmetest Google ühtlasi puhverdab ehk salvestab vahemällu, tänu millele võivad leheküljed olla vaadeldavad isegi siis, kui nende koduserver on maas.

(Allikas: Vikipeedia)

Tagid:
kuritarvitamine, trahv, otsingumootor, EL, Google, Euroopa Komisjon, maailm

Peamised teemad