18:28 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Majandus
lühendatud link
4510

President Kersti Kaljulaid ei kuulutanud täna välja magustatud joogi maksu seadust ning saatis selle tagasi Riigikogule uuesti arutamiseks ja otsustamiseks

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. "Toetan nn magusamaksuga seatud eesmärki suunata Eesti inimesi ja eelkõige lapsi ja noori tarbima vähem suhkrut ning vähendada seeläbi liigsest suhkru tarbimisest tingitud tervisekahjusid. Sellegipoolest jätan magustatud joogi maksu seaduse välja kuulutamata, kuna olen seisukohal, et see on vastuolus põhiseaduse §12 toodud võrdse kohtlemise põhimõttega," vahendas kantselei presidendi sõnu. 

"Magustatud joogi maksu seaduse §10 p 8 kohaselt on magustatud joogi maksust vabastatud ka need magustatud joogid, mis toimetatakse rahvusvahelisi reise tegeva vee- või õhusõiduki pardale kaasamüümiseks. Sellise regulatsiooniga annab seadusandja alusetu eelise ühele sektorile ning see ei ole kooskõlas põhiseadusest tuleneva võrdse kohtlemise põhimõttega," ütles riigipea otsust allkirjastades.

Riigikogu edastas 19. juunil Vabariigi Presidendile väljakuulutamiseks magustatud joogi maksu seaduse. Aega selle väljakuulutamiseks oli riigipeal 3. juulini.

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis 19. juunil riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad, vahendas Sputnik Eesti.

Samal teemal

Ossinovski plaanib suhkrujookide maksu kehtestada astmelisena
Ossinovski plaanib kehtestada suhkrumaksu
Suurpered pole rahul kavandatava auto- ja magusamaksuga
Joogitootja tõmbab aktsiisitõusu tõttu investeeringuid koomale
Tagid:
joogid, magusamaks, suhkrumaks, ühiskond, majandus, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad