21:08 19. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Majandus
lühendatud link
4510

Tööstussektori töötajatel on alates augustist võimalus osaleda tasuta eesti- ja venekeelsetel koolitustel, et omandada algteadmised arvutikasutamisest

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. Eesti Tööandjate Keskliidu juhi Toomas Tamsare sõnul on tööstussektori töötajate arvutioskuste täiendamise vajadus vältimatu. "Tööandjad, kes teadlikult panustavad oma töötajate digitaalsesse kirjaoskusesse, saavutavad tööstuse järjepidevas digitaliseerimise ja automatiseerimise protsessis märgatava konkurentsieelise," sõnas Tamsar.

Riigid peavad panustama töötajate digioskustesse >>

IT Koolituse juhataja Martin Palm ütles, et DigiABC koolitused tehakse huvilistele lihtsasti kättesaadavaks. "Viime koolitused inimestele võimalikult lähedale, mistõttu need toimuvad üle Eesti. Lisaks saadame meeleldi oma koolitaja koos vajaliku tehnikaga ka ettevõttesse nn tellimuskoolitusi läbi viima ning ettevõtte jaoks on see täiesti tasuta," lisas Palm.

Augustis alguse saavatel koolitustel õpitakse näiteks iseseisvalt arvutit ja elektronposti kasutama, internetist infot otsima, dokumente ja tabeleid looma ning ID-kaarti ja digiallkirjastamist kasutama. Koolituse sisu põhineb rahvusvahelisel digitaalse kirjaoskuse raamistikul DigiComp.

DigiABC projekti rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi toetusskeemist "Digitaalse kirjaoskuse suurendamine" ning selle rakendamist juhib Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Projekti viivad ellu IT Koolitus ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Jaapanlased näevad Eestit kõrgelt arenenud IT-riigina >>

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski osales Brüsselis Euroopa Liidu kolmepoolsel sotsiaaltippkohtumisel, kus rõhutas vajadust töötajate paremate digitaalsete oskuste järele kõikides majandussektorites, vahendas Sputnik Eesti märtsikuus.

Ossinovski tõi esile, et tootmise digitaliseerimine ning automatiseerimine muudab lähima kümnendi jooksul oluliselt nii meie majandust kui ka tööturgu. "Euroopa majanduse konkurentsivõime ja kiirem kasv tulevikus on veelgi enam sõltuvuses meie inimeste kvalifikatsioonist ja oskustest," ütles Ossinovski.

Läänemere piirkonna digitaaliseerimise arengu mõttekoja Top of Digital Europe avalikustatud digitaalvaldkonna uue aruande „Digitaalvaldkonna olukord 2016. aastal" põhjal on Eesti digitaalvaldkonnas kõige kiiremini arenev Läänemere riik, vahendas Sputnik Eesti aasta alguses.

Ekspert: teiste saavutused aitavad Eestil IT-sektoris >>

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo osales kevadel 10 Eesti IT-ettevõtjaga Tokyos IoT Acceleration Lab kiirendis. "Meil on Jaapanilt palju õppida, aga meil on neile ka palju anda. Jaapanlased näevad Eestit kõrgelt arenenud IT-riigina, eriti väärtustatakse ja hinnatakse meie kogemust keerukate küberlahenduste välja töötajatena," ütles minister Palo.

Infoväsimuse sündroomi on võimalik vältida >>

Samal teemal

Ekspert: teiste saavutused aitavad Eestil IT-sektoris
Uus koolitus murrab IT valdkonna kohta levivaid müüte
Eesti IT-ettevõtted digiteerisid Moldova kahe kohtu arhiivid
Projektis „Kõik on digi" osales 50 kooli ja 50 külalisõpetajat
Tagid:
digioskused, töötajad, koolitus, digi, tööstus, DigiABC, Tööandjate Keskliit, Toomas Tamsar, Eesti

Peamised teemad