05:59 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
DigiABC viib digioskused tööstusesse, illustratiivne foto

DigiABC viib digioskused tööstusesse

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Majandus
lühendatud link
4410

Tööstussektori töötajatel on alates augustist võimalus osaleda tasuta eesti- ja venekeelsetel koolitustel, et omandada algteadmised arvutikasutamisest

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. Eesti Tööandjate Keskliidu juhi Toomas Tamsare sõnul on tööstussektori töötajate arvutioskuste täiendamise vajadus vältimatu. "Tööandjad, kes teadlikult panustavad oma töötajate digitaalsesse kirjaoskusesse, saavutavad tööstuse järjepidevas digitaliseerimise ja automatiseerimise protsessis märgatava konkurentsieelise," sõnas Tamsar.

Riigid peavad panustama töötajate digioskustesse >>

IT Koolituse juhataja Martin Palm ütles, et DigiABC koolitused tehakse huvilistele lihtsasti kättesaadavaks. "Viime koolitused inimestele võimalikult lähedale, mistõttu need toimuvad üle Eesti. Lisaks saadame meeleldi oma koolitaja koos vajaliku tehnikaga ka ettevõttesse nn tellimuskoolitusi läbi viima ning ettevõtte jaoks on see täiesti tasuta," lisas Palm.

Augustis alguse saavatel koolitustel õpitakse näiteks iseseisvalt arvutit ja elektronposti kasutama, internetist infot otsima, dokumente ja tabeleid looma ning ID-kaarti ja digiallkirjastamist kasutama. Koolituse sisu põhineb rahvusvahelisel digitaalse kirjaoskuse raamistikul DigiComp.

DigiABC projekti rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi toetusskeemist "Digitaalse kirjaoskuse suurendamine" ning selle rakendamist juhib Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Projekti viivad ellu IT Koolitus ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Jaapanlased näevad Eestit kõrgelt arenenud IT-riigina >>

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski osales Brüsselis Euroopa Liidu kolmepoolsel sotsiaaltippkohtumisel, kus rõhutas vajadust töötajate paremate digitaalsete oskuste järele kõikides majandussektorites, vahendas Sputnik Eesti märtsikuus.

Ossinovski tõi esile, et tootmise digitaliseerimine ning automatiseerimine muudab lähima kümnendi jooksul oluliselt nii meie majandust kui ka tööturgu. "Euroopa majanduse konkurentsivõime ja kiirem kasv tulevikus on veelgi enam sõltuvuses meie inimeste kvalifikatsioonist ja oskustest," ütles Ossinovski.

Läänemere piirkonna digitaaliseerimise arengu mõttekoja Top of Digital Europe avalikustatud digitaalvaldkonna uue aruande „Digitaalvaldkonna olukord 2016. aastal" põhjal on Eesti digitaalvaldkonnas kõige kiiremini arenev Läänemere riik, vahendas Sputnik Eesti aasta alguses.

Ekspert: teiste saavutused aitavad Eestil IT-sektoris >>

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo osales kevadel 10 Eesti IT-ettevõtjaga Tokyos IoT Acceleration Lab kiirendis. "Meil on Jaapanilt palju õppida, aga meil on neile ka palju anda. Jaapanlased näevad Eestit kõrgelt arenenud IT-riigina, eriti väärtustatakse ja hinnatakse meie kogemust keerukate küberlahenduste välja töötajatena," ütles minister Palo.

Infoväsimuse sündroomi on võimalik vältida >>

Samal teemal

Ekspert: teiste saavutused aitavad Eestil IT-sektoris
Uus koolitus murrab IT valdkonna kohta levivaid müüte
Eesti IT-ettevõtted digiteerisid Moldova kahe kohtu arhiivid
Projektis „Kõik on digi" osales 50 kooli ja 50 külalisõpetajat
Tagid:
digioskused, töötajad, koolitus, digi, tööstus, DigiABC, Tööandjate Keskliit, Toomas Tamsar, Eesti

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  24
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  58
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  36