21:22 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Majandus
lühendatud link
9110

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson põhjendas EVR Cargo plaani laenu abil Venemaalt vaguneid tellida ja neid seal välja rentida, öeldes, et kõiki sõna "Venemaa" sisaldavaid asju ei pea välistama

TALLINN, 19. juuli — Sputnik. Simsoni sõnul selle ärisuuna abil saab ettevõte miinusest välja tulla. Simson rääkis ERR.ee uue iganädalase otsesaate "Otse uudistemajast" avasaates, et EVR Cargo rendib juba praegu välja 1100 vagunit, samas ei ole kõik Vene suunal toimuv tingimata Vene firmadega seotud.

Сортировочная станция.
© Sputnik / Александр Кряжев

Riigile kuuluv ettevõte ostab Venemaalt vaguneid >>

"Eelkõige tunneb meie vagunite vastu huvi idasuunal kaubavoogude arendaja, aga need võivad olla Kasahstanist, Hiinast, aga ka Soomest tulevad kaubad," selgitas ta.

Minister rõhutas, et sanktsioonide osas käitutakse täpselt vastavalt kokkulepitule, sest Vene raudtee ei ole sanktsioonide all ning ka teised Euroopa Liidu riigid ajavad nendega rahulikult äri.

Saatejuht Ainar Ruussaare märkusele, et raudtee on osa Vene võimuvertikaalist, vastas Simson, et küsimus on selles, kas me peame iga asja peale, mis sisaldab sõna "Venemaa", selle välistama.

Eesti riigile kuuluv raudtee-ettevõte EVR Cargo investeerib 35 miljonit eurot vagunitesse, vagunid soetab ettevõte kahest Venemaa tehasest otse, vahendas Eesti Sputnik kuu aega tagasi.

"Vagunite rent on kasvav ärisuund, millega oleme intensiivsemalt tegelenud alates eelmise aasta suvest. Aastaga oleme kasvatanud vagunite renditulu 157 protsenti. Meie hinnangul positiivne trend jätkub, seega peame vagunitesse investeerimist mõistlikuks ning plaanime seda jätkata," selgitas tookord EVR Cargo juhatuse esimees Raul Toomsalu.

EVR Cargo nõukogu uus juht laidab plaani Venemaaga vaguniäri ajada, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

EVR Cargo nõukogu juht laidab vaguniäri plaane >>

EVR Cargo uus nõukogu esimees Neeme Jõgi laitis maha ettevõtte eelmise nõukogu tehtud plaani laenu abil Venemaalt 35 miljoni euro eest vaguneid tellida ja neid seal suurfirmadele välja rentida, vahendas Sputnik Eesti eile.

EVR Cargo plaane on riskantseks nimetanud mitmed poliitikud ja raudtee-asjatundjad ning ka ettevõtte nõukogu uus esimees Neeme Jõgi peab plaani vastuoluliseks.

"Eelmisel nädalal otsustas nõukogu peatada osaliselt ja ajutiselt vagunite ostmise ja rendi äriplaani elluviimine," ütles Jõgi.

Peamised teemad