00:06 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Majandus
lühendatud link
53 0 0

USA kongressi esindajatekoda kiitis teisipäeval ülekaaluka häälteenamusega heaks uued sanktsioonid Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea vastu

TALLINN, 26. juuli — Sputnik. Kremlile meelehärmi valmistav meede võib puudutada ka Euroopa energeetikafirmasid ja teisi ettevõtteid, vahendas ERR. Eelnõud toetas 419 ja vastu oli vaid kolm seadusandjat.

Tegemist on sanktsioonidepaketiga, mis esindajatekoja spiikri Paul Ryani sõnul pigistab enim Ühendriikide kõige ohtlikemaid vastaseid selleks, et ameeriklastel oleks turvaline elada.

Brüssel arutab vastusamme USA uutele Vene-sanktsioonidele >>

Nüüd läheb eelnõu senatisse, mis sanktsioone pooldab, kuid kus seisab ees debatt, kas rakendada karistusmeetmeid Põhja-Korea vastu.

Ajalehe Financial Times andmetel on Euroopa Komisjon kaalumas vastusamme juhuks, kui USA kiidab heaks Venemaa-vastased sanktsioonid, mille sihtmärkideks osutuvad ka Euroopa Liidu energeetikafirmad või muud ettevõtted, vahendas Sputnik Eesti esmaspäeval.

Venemaa-vastaste sanktsioonide lisamise ja karmistamise eesmärgiks on karistada Moskvat USA presidendivalimistesse sekkumise eest.

Euroopa kaotused Venemaa vastastest sanktsioonidest >>

Brüsselis on aga tekkinud mure, et uued USA sanktsioonid Venemaa vastu annavad löögi ka Euroopa energeetikafirmadele.

Financial Timesi andmetel on Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kutsunud kolmapäevaks volinikud kokku ja soovib saada ülevaadet, kuidas peaks EL reageerima, kui USA uued Vene-sanktsioonid ka Euroopa ettevõtteid kahjustavad.

2014. aasta märtsis alanud konflikt Venemaa ja Ukraina vahel tõi kaasa selle, et lääneriigid (sh ka Euroopa Liidu liikmesmaad) kehtestasid Venemaa vastu majandussanktsioonid. Vastumeetmena kehtestas sanktsioone ka Venemaa.

Kuna nii Euroopa Liit, Ameerika Ühendriigid kui ka Venemaa otsustasid sanktsioone pikendada, on üha olulisem aru saada sellest, millist hinda tuleb maksta poliitiliste otsuste eest, vahendas Sputnik Eesti Eesti Panga analüüsi teisipäeval.

Kas Nord Stream 2 on kooskõlas sanktsioonipoliitikaga? >>

Tagid:
häälteenamus, heakskiit, sanktsioonid, EL, USA kongressi esindajatekoda, USA

Peamised teemad