21:07 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Majandus
lühendatud link
4010

CV Keskus.ee küsitluse järgi tunnistas iga seitsmes vastanu ümbrikupalga saamist, ümbrikupalk on levinuim madala haridustasemega töötajate ja noorte seas ning ehitus- ja kinnisvarasektoris

TALLINN, 27. juuli — Sputnik. Eelmise aasta küsitlusega võrreldes suurt trendimuutust näha ei ole.

"Kui eelmisel aastal tunnistas ümbrikupalga saamist 12,2 protsenti küsitletuist, siis tänavu on see osakaal 13,9 protsenti," ütles tööportaali CV Keskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt, vahendab ERR.

Auväärt lisas, et ümbrikupalga saajad jagunevad omakorda kaheks suureks rühmaks – 8,1 protsenti küsitletuist saab osa palgast ümbrikus, 5,8 protsenti küsitletuist aga kogu palga ümbrikus.

Küsitlus selgitas välja ka selle, et pea veerand ehk 22,2 protsenti alla 19-aastastest vastajatest olid saanud ümbrikupalka.

Seega on "must" töötasu noorte seas tunduvalt rohkem levinud, tulenedes suuresti hooajatööde valdkondadest ja haridustasemest – uuring näitas, et pea viiendik põhiharidusega vastajatest olid saanud ümbrikupalka, keskharidusega vastajate seas langes antud näitaja 8,1 protsendile ja kõrgharidusega 4,9 protsendile.

Lisaks on ümbrikupalk levinuim ehitus- ja toitlustussektorites, kus leidub ka suur arv hooajalisi töid.

Tagid:
ümbrikupalk, töötasu, haridus, ehitus, toitlussektor, СV Keskus

Peamised teemad