17:58 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Majandus
lühendatud link
6120

USA president Donald Trump kiitis kongressi sanktsioonid Venemaa suhtes heaks vastumeelselt, ütles USA diplomaat teisipäeval

TALLINN, 2. august — Sputnik. See väide on aga vastupidine asepresident Mike Pence'i sõnadega, kelle sõnul näitab sanktsioonide eelnõu, et Trump ja kongress on ühel meelel, vahendab ERR viitega Reutersile. 

Euroopa näeb USA soovis koostööd teha mõnitamist >>

USA välisminister Rex Tillerson ütles ajakirjanikele, et tema ja Trumpi hinnangul ei aita uued sanktsioonid kaasa diplomaatias Venemaaga.

"Kongressi tegevus nende sanktsioonide kehtestamisel ja viis, kuidas nad seda tegid — ei president ega mina ole selle üle rõõmsad. Me väljendasime selgelt, et meie hinnangul ei aita need kaasa meie jõupingutustele, kuid see on nende otsus, nad tegid seda väga ülekaalukalt. Ma arvan, et president aktsepteerib seda," rääkis Tillerson.

Välisminister ei öelnud aga kindlalt, et Trump sanktsioonid allkirjastab, öeldes vaid, et kõik viitab sellele, et ta seda teeb.

Trump allkirjastab sanktsioonide seaduse >>

USA president Donald Trump allkirjastab seaduse, mis kehtestab uued sanktsioonid Venemaale, teatas Valge Maja reedel, lõpetades spekulatsioonid selle üle, kas riigipea kasutab vetoõigust.

"President Donald J. Trump luges läbi seaduse esialgsed variandid ja pidas läbirääkimisi selle peamiste elementide osas," ütles kõneisik Sarah Huckabee Sanders avalduses.

Sandersi sõnul on president seaduse lõpliku variandi üle vaadanud ning kiidab selle heaks ja allkirjastab dokumendi. 

USA senat kinnitas seaduse neljapäeval häältega 92-2. Esindajatekoda võttis eelnõu vastu teisipäeval 419 poolt- ja kolme vastuhäälega. Seadus näeb ette ka meetmed Põhja-Korea ja Iraani vastu.

Venemaalt peavad lahkuma 755 USA diplomaati >>

Venemaa president Vladimir Putin kinnitas esmaspäeval, et Venemaalt peavad lahkuma 755 USA diplomaati. Putini sõnul on otsus vastuseks USA poolt Venemaale kehtestatud uutele sanktsioonidele.

Venemaa välisministeerium täpsustas, et see vähendab Ühendriikide diplomaatilistes esindustes töötavate inimeste arvu 455-ni. Samuti ei saa USA 1. augustist enam kasutada Dorožnaja tänava ladu ja Serebrjannõi Bori suvilat.

Ühendriikide saatkond teatas reedel, et USA Moskva saadik John Tefft on väga pettunud Venemaa otsuses rakendada USA-vastasid meetmeid.

Serebrjannõi Bor linnulennult >>

Vene välisministeeriumi kinnitusel teeb Venemaa edaspidi "kõikvõimaliku selleks, et parandada kahepoolseid suhteid, arendada sidemeid ja koostööd USA-ga rahvusvahelise päevakorra tähtsaimais küsimustes."

EL lubas kiiret vastust USA Venemaa-sanktsioonidele >>

Euroopa Liit väljendas sügavat muret Venemaa-sanktsioonide pärast. Sanktsioonid puudutavad ka Venemaalt lähtuvaid naftajuhtmeid ja võivad kahjustada Euroopa firmasid, mis tegelevad Venemaal energeetikasektori arendusega.

Tagid:
vastumeelselt, heakskiit, majandus, sanktsioonid, EL, Valge Maja, Rex Tillerson, Donald Trump, USA, Venemaa

Peamised teemad