12:54 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Majandus
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
18 0 0

Rahandusminister Toomas Tõniste ja Euroopa Investeerimispanga (EIB) asepresident Alexander Stubb arutasid teisipäeval Tallinnas Eesti eesistumise ajal käsitletavaid Euroopa Investeerimispanga teemasid

TALLINN, 9. august — Sputnik. Kohtumisel keskenduti teemadele, mille läbirääkimisi Euroopa Parlamendiga Eesti oma eesistumise ajal juhib ning mille otsused mõjutavad otseselt panga tegevust nii Euroopa Liidus kui ka väljaspool, teatas Rahandusministeerium.

Brüssel
© Sputnik / Sergey Melkonov

Eesti asub ELi rahandust juhtima >>

"Eesistumise ajal on Eesti eesmärk aidata kaasa finantssektori tugevdamisele ja investeerimiskeskkonna parandamisele," märkis Tõniste. "EIB-l on selles oluline roll. EIB arengut puudutavate läbirääkimiste juhtimine on meile suureks väljakutseks ja anname endast parima, et sobivaima lahenduseni jõuda."

Hetkel on nõukogul ja Euroopa Parlamendil pooleli läbirääkimised Euroopa strateegiliste investeeringute fondi pikendamise ja mahtude suurendamise üle. Veel käivad arutelud EIB välislaenamisele Euroopa Liidu eelarve garantii andmise üle. EIB-l on oluline osa ELi välistegevuste toetamisel.

Tõniste juhatas EL-i rahandusministrite kohtumist >>

Tõniste rõhutas kohtumisel EIB tähtsust Eesti partnerina. "EIB on andnud väärtusliku panuse erasektori arengusse ning on võimaldanud oluliste avalike projektide elluviimist. Samuti on EIB täiendanud Euroopa Liidu struktuurifondide rahastamist," märkis Tõniste.

Viimase viie aasta jooksul on pank Eestis investeerinud üle 1,16 miljardi euro. 2016. aastal allkirjastati Tallinna lennujaama rekonstrueerimise ja laiendamise laen (30 milj), 2017. aasta alguses laen Skeletonile (15 milj) ning maikuus laen Tallinna linnale (100 milj eur).

Keeleekspert: Eesti poliitikute inglise keele oskus jätab soovida >>

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
investeering, majandus, EIB, rahandusministeerium, Alexander Stubb, Toomas Tõniste, Eesti

Peamised teemad