04:30 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
EL kalandussektori teravaim probleem puudutab piiriülest kalakaubandust, illustratiivne foto

EL kalandusdirektorid töötavad uue andmebaasiga

© Sputnik / Виталий Аньков
Majandus
lühendatud link
2010

7.-9. septembrini kohtuvad Tallinnas Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise raames liikmesriikide kalandusdirektorid ja -atašeed

TALLINN, 8. september — Sputnik. Kohtumise peamine teema on 2019. aasta suveks valmiv uus kalanduse IT-projekt, mis aitab kalandussektoril muutuda läbipaistvamaks, teatas Keskkonnaministeerium. 

Uus Euroopa Liidu ülene projekt kannab nime Kalanduse Kontrollsüsteem (Fisheries Control System). Tegemist on andmebaasiga, mis koondab ühte kohta seni eri paigus oleva kalasaakide info, muutes asjaajamise lihtsamaks ja läbipaistvamaks. Muu hulgas vähendab see paberimajandust ning aitab ära hoida dokumendirohkusest tingitud võimalikke möödarääkimisi ja impordipettusi.

Euroopa Liidu kalandussektori teravaim probleem puudutab piiriülest kalakaubandust, sest ühtse ja läbipaistva andmebaasi puudumisel on raskendatud liikmesriikide vaheline koostöö. See omakorda annab petturitele võimaluse kasutada ära infolünki ebaseaduslikuks impordiks. Selle korrastamiseks käivitas Euroopa Komisjon sel suvel andmebaasi ja IT-rakenduse projekti, mis peaks valmima 2019. aasta suveks.

Tamm osaleb EL põllumajandus- ja kalandusministrite kohtumisel >>

Mitteametlikul kalandusdirektorite kohtumisel saavad liikmesriigid ülevaate Kalanduse Kontrollsüsteemi projekti hetkeseisust ning sellest, millised on eelistused uue süsteemi funktsioonide osas. Eesmärk on leppida kokku, kuidas liikmesriigid saavad omalt poolt panustada uue süsteemi väljatöötamisse. muu hulgas arutatakse ka muid kala impordiga seotud teemasid.

Kalandusdirektorid tutvuvad ka RMK Põlula kalakasvanduse tööga ning käivad Linnamäe paisu juures.

Pomerants: Soome lahe lõhe tuleb sõbralikult ära jagada >>

Samal teemal

Liha, kala ja piima hinnad on jõudsalt tõusnud
Müüdud kaubakala maht mullu suurenes
Keskkonnainspektorid eemaldasid Peipsist nädalaga üle saja salavõrgu
Tursamured Eesti kalureid ei puuduta
Suurbritannia lahkub sõlmitud kalandusleppest
Aprillis toimub avatud kalasadamate päev
Tagid:
süsteem, kontroll, IT, andmebaas, kalandus, EL, Keskkonnaministeerium, Eesti

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  24
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  58
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  36