21:18 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Majandus
lühendatud link
7120

Pankrotis kiirlaenufirma MiniCredit pankrotihaldur esitas Harju maakohtule firma eksjuhi vastu hagi, milles nõuab temalt ligi nelja miljoni euro välja mõistmist

TALLINN, 11. september — Sputnik. Kohus kuulutas Eestis, Lätis, Poolas ja Gruusias nn sms-laenude andmisega summas 50-1000 eurot tegelenud firma pankroti välja mullu 5. oktoobril ning nimetas firma pankrotihalduriks Martin Krupi, vahendab ERR.

Kui pettur on ettemaksu kätte saanud, siis libakuulutaja kaob ja üürihuviline on oma rahast ilma
© Sputnik / Вадим Анцупов

Äriregistri andmetel hakkasid mullu augustis ehk vahetult pärast kohtu kaudu pankrotiavalduse esitamisest teadasaamist MiniCrediti juhtkonnas ja omanikeringis toimuma muudatused.

Senine juhatuse liige Vitali Jaroševitš lahkus ning juhatuse uueks liikmeks sai suuremahulise maksupettuse eest kriminaalkorras karistatud ja korduvalt nime vahetanud Hando Hanschmidt, märgib haldur hagis.

Hagi kohaselt pole Jaroševitš ega Hanschmidt pankrotihalduri teabenõuetele vastanud ning siiani on haldurile üle andmata firma raamatupidamine, samuti pole seni kohtusse ilmunud võlgniku vannet andma Jaroševitš.

Võlgnikud peavad riigile maksma üle 200 miljoni euro >>

Riigil on vaja Eesti inimestelt ja ettevõtetelt sisse nõuda üle kahesaja miljonit euro, vahendas Sputnik Eesti juulikuus. Rahandusministeerium loodab, et kui enamuse riiginõuete haldamine antakse ühe asutuse kätte.

Enam kui kahesajast miljonist eurot, mis riigil on vaja kohtutäiturite ja maksuhaldurite abiga inimestelt ning ettevõtetelt sisse nõuda jääb praegu saamata nelikümmend kuni viiskümmend protsenti.

Kõik kohalikud omavalitsused ja ligi 40 riigiasutust puutuvad kokku inimeste ja ettevõtetega, kes pole oma kohustusi riigi ees õigeks ajaks täitnud. Lihtne näide on kiiruseületaja, kes jätab talle antud tähtaja jooksul trahvi maksmata. 

Kuidas mõjutada pahatahtlikke ettevõtjaid? >>

Politsei poole on aasta alguses pöördunud juba kuus inimest, kes langesid suuri tagatiseta laene pakkuvate kelmide ohvriks, vahendas Sputnik Eesti jaanuaris.

Lääne-Aafrikas Beninis tegutsevad petturid pakuvad sotsiaalmeedia ja e-posti vahendusel inimestele võimalust võtta suures summas tagatiseta laenu. Kuigi politsei kinnitusel on esimene ohumärk juba see, et laenupakkujad lubavad klientidele mitmesaja tuhande euro suuruseid laene ilma tagatiseta, siis osad inimesed seda tähele ei pannud.

"Petised on hästi ette valmistunud ning saadavad nendega ühendust võtnud inimestele usalduse võitmiseks koopiaid allkirjastatud lepingutest ning teistest dokumentidest, jättes nõnda endast mulje, kui päriselt laenuteenust pakkuvast ettevõttest," rääkis Põhja prefektuuri kelmuste ja küberkuritegude teenistuse vanem Hannes Kelt.

„Igasuguseid suuri finantskohustusi võttes tuleb tähelepanelikult üle lugeda lepingutingimused. Tingimuste puudumisel või kui need on absurdselt soodsad tuleb tõsiselt arvestada võimalusega, et tegu on pettusega," ütles Kelt, kes kordas, et kahtluste korral on alati mõistlik pöörduda lähedaste ja asjatundjate poole.

Tagid:
kiirlaen, hagi, majandus, pankrot, raha, MiniCredit, Harju maakohus, Eesti

Peamised teemad