19:37 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Majandus
lühendatud link
7220

Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas tervitas täna hommikul arvukaid Shanghai ettevõtlus- ja kultuurimessil Sail of Shanghai osalejaid Tallinna Lauluväljakul

TALLINN, 11. september — Sputnik. Täna Tallinna Lauluväljakul avatud ettevõtlusmessil esitleb end ligi 70 Shanghai ettevõtet. Kohal on nii tehnoloogiaettevõtted, kõrgtehnoloogiliste tekstiilide ja tööriistade tootjad, masinatööstuse jm alade esindajad.

Tallinnast liigub rändnäitus edasi Riiga ja Kaunasesse. Lisaks toimub mitmeid temaatilisi kohtumisi erinevates valdkondades (teadlased, kultuuritegelased, koolid, raamatukogud), vahendas Raepress. 

Участники предпринимательской и культурной выставки-ярмарки Sail of Shanghai в Таллинне
© Фото : Raepress
Tallinna Lauluväljakul toimub ettevõtlus- ja kultuurimess Sail of Shanghai

Eesti ja Hiina arutavad koostöövõimalusi >>

"Hea majanduskoostöö meie riikide vahel on sama oluline kui koostöö linnade vahel. Hoolimata sellest, et Tallinn ja Shanghai erinevad suuruse poolest, on meil ka palju ühist. Mõlemad linnad on riikide olulised majandusmootorid. Loodan, et tänastest kohtumistest areneb edasi tulemuslik koostöö nii ettevõtjate kui ka linnade vahel", ütles Aas.

Участники предпринимательской и культурной выставки-ярмарки Sail of Shanghai в Таллинне
© Фото : Raepress
Taavi Aas ettevõtlus- ja kultuurimessi osalejatega

Messiga samaaegselt külastab Tallinna Shanghai linnavalitsuse kõrgetasemeline delegatsioon eesotsas Shanghai Rahvakongressi presidendi Yin Yicui'ga. Delegatsioon kohtub Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa ning Tallinna Linnavolikogu esimehe Kalev Kalloga.

Lisaks aruteludele linnade koostöövõimaluste osas külastab delegatsioon ka Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskust Mektory ning Tallinna Saksa Gümnaasiumi, kus toimub sõpruskohtumine korvpallis Xiangmingi põhikooli naiskonnaga.

Eesti toit on Hiina turule väga oodatud >>

Seni on Tallinna linna lepingulised partnerlinnad Hiinas Peking, Hangzhou ja Chengdu, tulevikus loodetavasti ka Shanghai.

Eesti esindab Euroopa Liitu 6.-16. septembrini Hiinas, Ordoses toimuval kõrbestumise konverentsil. Täna ja homme osaleb konverentsi kõrgetasemelises osas keskkonnaminister Siim Kiisler, vahendas Sputnik Eesti hommikul.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul omandab Hiina maailma majanduses ja julgeolekus üha kasvavat rolli. „Hiina mõjukuse kiiret kasvu ning Eesti pikaajalisi välispoliitilisi ning kaubandushuvisid arvestades tuleb meil järjekindlalt tihendada kahepoolseid suhteid," ütles Mihkelson maikuus töövisiidil Hiina Rahvavabariigis.

Tagid:
rändnäitus, koostöö, ettevõtlus, kultuur, Lauluväljak, Taavi Aas, Shanghai, Hiina, Tallinn

Peamised teemad