20:04 21. Mai 2018
Tallinn+ 18°C
Kuula otse
Eesti rongid saavad uued papud Venemaalt

Eesti rongid saavad uued "papud" Venemaalt

© Sputnik / Вадим Анцупов
Majandus
lühendatud link
9710

Eesti raudteedel sõitvate Šveitsi päritolu Stadler FLIRT rongide rattad on valmistatud Euroopas siinsele kliimale sobimatust terasest. Eesti Liinirongid tellis rongidele uued rattad Venemaalt

TALLINN, 15. september — Sputnik. Eesti ostis Venemaalt oma Stadler FLIRT kiirrongidele partii rattaid, kuna senised, Euroopas valmistatud rattad ei kannatanud kohalikke kliimatingimusi välja. 

Tellimus täideti Venemaa suurimas magistraaltorusid ja rongirattaid tootvas Võksa metallurgiatehases (kuulub Ühinenud metalliettevõttesse AS "OMK"), teatab võrguleht wyksa.ru.

EVR Cargo nõukogu uus juht laidab plaani Venemaaga vaguniäri ajada, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tarnitud rattad on läbimõõduga 870 ja 800 millimeetrit ja need võimaldavad Šveitsi päritolu Stadler FLIRT rongidel sõita kuni 200 kilomeetrilise tunnikiirusega.

Tehase teate kohaselt tuli Eesti tellimuse täitmiseks ümber häälestada kogu senine, sealhulgas "Lastotška" elektrirongide tarvis valmistatavate rataste tehnoloogiline tootmistsükkel ja ümber programmeerida kogu kõrgtehnoloogiline tootmisseadmestik ning transpordimehhanismid.

Aprillikuus teatati, et riigi reisijateveoettevõte Eesti Liinirongid (Elron) otsustas kiirkorras asendada oma Stadler rongide 328 rattapaari, sest selgus, et need olid Euroopas valmistatud terasest, mis ei sobi kohalikule kliimale. Külm ja niiskus vähendas rataste ekspluatatsiooniiga poole võrra, sest neisse tekkisid praod ja tagi.

Ajakirjanduse andmetel läheb kõikide rongirataste vahetus maksma enam kui kolm miljonit eurot. Käesoleval aastal vahetatakse välja 30 rattapaari, 2016. aastal asendati 28.

Elektrirongid Stadler FLIRT (Fast Light Innovative Regional Train) on toodetud Šveitsi ettevõttes Stadler Rail AG ja Eestis ekspluateeritakse neid alates 2013. aastast. Diiselrongid hakkasid Eesti raudteel sõitma 1. jaanuarist 2014 ja praegu on käigus 18 elektri- ja 20 diiselrongi.

Kõik sõnaga "Venemaa" seonduv ei ole halb >>

Samal teemal

Riigile kuuluv ettevõte ostab Venemaalt vaguneid
Tagid:
rattad, raudtee, majandus, kliima, Stadler FLIRT, Elron, Võksa, Eesti, Venemaa

Peamised teemad

 • Kes kirjutas alla Eesti põlevkivienergia surmaotsusele, illustreeriv foto

  Majandusteaduste doktor, professor Hanon Barabaner rääkis uudisteportaalile Sputnik Eesti sellest, mis ootab ees riigieelarvesse kaalukat panust andvat põlevkivienergeetikat.

  10
 • Nord Stream ehitus

  Petro Porošenko proovis oma võimeid Euroopa veerukirjanikuna, avaldades oma seisukohavõtu Saksamaa juhtivas Ajalehes Frankfurter Allgemeine Zeitung. Teemaks on sakslaste korrektne suhtekorraldus "Vene koletisega", keda Saksamaa Porošenko arvates "toidab".

  13
 • Edgar Savisaare täiendav terviseekspertiis sai valmis

  Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis (EKEI) korruptsioonisüüdistustusega kohtu all olevale Edgar Savisaarele tehtud terviseekspertiis on valmis ja peaks Harju maakohtusse jõudma veel sel nädalal.

  30