20:05 21. Mai 2018
Tallinn+ 18°C
Kuula otse
Eesti toetab orkaan Irma kahjustatud saari 30 000 euroga

Eesti toetab orkaani Irma kahjude korvamist 30 000 euroga

© REUTERS / CARLOS BARRIA
Majandus
lühendatud link
1910

Välisministeerium toetab Kariibi mere saari orkaan Irma tagajärgede leevendamiseks 30 000 euroga

TALLINN, 15. september — Sputnik. Orkaan läbis oma teekonnal Antigua ja Barbuda, Anguilla, Montserrati ning Saint Kitts ja Nevise saari, kus inimesed vajavad humanitaarabi, seisab ministeeriumi kodulehel.

Välisminister Mikseri sõnul on mitmed riigid lubanud saareriikidele abi osutada. "Nii vastab ka Eesti abipalvele, et tegeleda esmaste vajadustega nagu puhta joogivee kättesaadavuse või arstiabi osutamisega," ütles minister. 

Kariibi mere saartel on kahjustada saanud eluks vajalik infrastruktuur, poed, elektrijaam, teed ja sadamad, jättes inimesed ilma võimalusest endale elatist teenida.

Välisministeeriumi toetus antakse arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest Rahvusvahelise Punase Risti ja Punase Poolkuu Seltside Föderatsioonile (IFRC – International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies), kes toetust saareriikide abistamiseks kasutab.

Eesti toetab Sierra Leonet 30 000 euroga >>

Välisministeerium eraldas 30 000 eurot IFRC-le ka Sierra Leonet tabanud looduskatastroofi tagajärgede leevendamiseks.

Sierra Leone pealinnas Freetown hukkus ligi kuu aega tagasi mudalaviinide tõttu üle 300 inimese. Sierra Leone president kuulutas 15. augustil seitsmepäevase üleriigiline leina.

Tagid:
torm, orkaan, toetus, saar, Irma, välisministeerium, Kariibi meri, Eesti

Peamised teemad

 • Kes kirjutas alla Eesti põlevkivienergia surmaotsusele, illustreeriv foto

  Majandusteaduste doktor, professor Hanon Barabaner rääkis uudisteportaalile Sputnik Eesti sellest, mis ootab ees riigieelarvesse kaalukat panust andvat põlevkivienergeetikat.

  10
 • Nord Stream ehitus

  Petro Porošenko proovis oma võimeid Euroopa veerukirjanikuna, avaldades oma seisukohavõtu Saksamaa juhtivas Ajalehes Frankfurter Allgemeine Zeitung. Teemaks on sakslaste korrektne suhtekorraldus "Vene koletisega", keda Saksamaa Porošenko arvates "toidab".

  13
 • Edgar Savisaare täiendav terviseekspertiis sai valmis

  Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis (EKEI) korruptsioonisüüdistustusega kohtu all olevale Edgar Savisaarele tehtud terviseekspertiis on valmis ja peaks Harju maakohtusse jõudma veel sel nädalal.

  30