10:36 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Majandus
lühendatud link
3110

19. ja 20. septembril toimuvad Tallinnas energiaturgude konverents ning EL-i energeetikaministrite mitteametlik kohtumine

TALLINN, 19. september — Sputnik. Kultuurikatlasse kogunevad Euroopa Liidu energeetikapoliitika kujundajad ja sidusrühmad, et põhjalikult arutada, kuidas peaks elektrituru uus ülesehitus välja nägema. Ühtlasi allkirjastatakse Tallinna e-energia deklaratsioon, mille eesmärk on energiaturu suurem digitaliseerimine, edastas Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Energiaturgude konverentsil tutvustavad energiavolinik Miguel Arias Cañete ja Euroopa Parlamendi liige Krišjānis Kariņš enda vaateid, mis puudutavad Puhta Energia Paketi elektri turu ettepanekute progressi ning toovad välja vajalikud sammud tulevikuks.

Üritusel allkirjastavad liikmesriigid, Euroopa Komisjon ja Euroopa Liidu energiaettevõtete ühendused Tallinna e-energia deklaratsiooni. Deklaratsiooni eesmärk on suurendada koostööd avaliku sektori ja ettevõtete vahel, et pakkuda tarbijatele võimalusi leida nutikate digilahenduste kaudu parimaid teenusepakkujaid ja mõistlikumaid hindasid.

"Turvaliselt üles ehitatud tuleviku energiasektor nõuab kõigi osapoolte vahel laiapõhjalist koostööd," leiab majandus- ja taristuminister Kadri Simson, lisades, et parimad ideed tekivad just nimelt valdkondadevahelises koostöös ja deklaratsiooni allkirjastamisele järgnevas protsessis jätkatakse tööd "eikellegimaal", mis jääb digitaalse maailma ja energeetika vahele.

"Lõppkokkuvõttes peavad tarbija jaoks tehtavad lahendused olema piisavalt nutikad ja lihtsad, et äratada tarbijas endas huvi tema energiatarbimise ja energiasäästu vastu," lisas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ando Leppiman.

Täna, 19. septembril toimuv kõrgetasemeline energiaturgude konverents järgneb eilsele energia ja digitaliseerimise üritusele, kus Eesti põhivõrguettevõtja Elering lansseeris tarkvõrgu kliendiportaali e-elering.

Tallinna e-energia deklaratsiooni allkirjastavad minister Simson ja volinik Arias Canete 19. septembril enne konverentsi algust ning deklaratsiooni tekst on kättesaadav siin.

Tagid:
e-energia, energeetika, deklaratsioon, elekter, turg, konverents, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, EL, Kadri Simson, Tallinn

Peamised teemad