17:14 28. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB73.6096
Majandus
lühendatud link
18720

Teliat trahviti korruptsiooni tõttu 1 miljardi dollariga

TALLINN, 22. september — Sputnik. Telia ja selle Usbekistani tütarfirma Coscom LLC tunnistasid Kimi teatel Usbekistani ametnikule mitmete aastate vältel 331 miljoni dollari ulatuses pistise andmist, vahendas Pealinn viitega BNS-ile.

"Telia rajas korruptsiooni abil Usbekistanis tulusa telekommunikatsiooni äri, kasutades pistisemakseid läbi New Yorgis asuvate kontode," ütles USA prokurör Joon Kim avalduses.

Rahvusvahelise kohtuasja raames süüdistasid USA ametivõimud ettevõtteid väliskorruptsiooniseaduse alusel. Kimi sõnul oli tegu üle aegade suurima ettevõtte korruptsioonijuhtumi lahendiga.

Lisaks trahvidele nõustus Telia justiitsministeeriumi teatel sisekontrolli tugevdamise ja justiitsministeeriumiga koostöö tegemisega edasisel uurimisel.

Uurimine algas 2014. aasta märtsis, kui kahtlustati, et Usbekistani ettevõttele tehti makseid tegevusloa ja 26 protsendi suuruse osaluse saamiseks kohalikus operaatoris Ucell.

Telia ja Coscom tunnistasid, et maksid ligi 331 miljonit dollarit usbeki ametnikule, kes oli kõrge riigiametniku lähisugulane ja omas mõjuvõimu telekomisektori regulatiivse ameti üle.

Tagid:
trahv, korruptsioon, Telia, Usbekistan

Peamised teemad