07:51 20. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
Soomes tehti avalikuks üle saja ameti palgad, illustratiivne foto

Soomes tehti avalikuks üle saja ameti palgad

© AFP 2018 / Federico Parra
Majandus
lühendatud link
46310

Soome statistikaamet tegi avalikuks üle saja ameti palgad. Selle järgi on koristajate tunnipalk nii meestel kui naistel 11,8 eurot

TALLINN, 24. sept — Sputnik. Näiteks, paberitööstuse töötajatel meeste palk 22,2 eurot tunnis ja naistel 18,9 eurot tunnis, vahendab uudisteportaal Eestinen viitega ajalehele Ilta-Sanomat. 

Soomes ei leita isegi 4000 euro eest kuus ehitusele töötajaid, illustratiivne foto
© Sputnik / Константин Чалабов

Paberitööstuses on Soomes olnud juba vanast ajast head palgad. Tunnipalga eesotsas on Soomes arstid, kelle teenistus on keskmiselt üle 40 euro tunnis. See pole üllatav, sest arstid on eesotsas ka kuupalga arvestuses.

Tunnipalk annab sissetulekutest parema ülevaate nende ametite puhul, kus makstakse tunnitasu. Sellised ametid on näiteks ehitustööd, eri tootmistööd, remonditööd, transporditööd, müügitöö, koristus, jäätmehooldus ja maamajanduse abitööd.

Tunnipalk võib valdkonniti olla väga erinev. Näiteks ehituses kõigub tunnipalk 13-22 euro vahel.

Tunnipalkade kohta on ülevaatlik tabel Ilta-Sanomate veebis.

Suur nõudlus koristajate järele

Üle Soome on eriti suur nõudlus koristajate järele — vajatakse kõikvõimalikke koristajaid, nii ehitustele, büroodesse kui kodudesse, vahendas Sputnik Eesti veidi varem.

Töövahendusveebi Monster info kohaselt vajatakse isegi nõudmiseni koristajaid, kes käivad tööl siis, kui selle järele on vajadus, edastab portaal Eestinen.
Koristajaid vajatakse eriti Helsingi piirkonnas.

Nõudmiseni koristajate tööaeg on nädalas 0-37,5 tundi ja tööaeg 6-23 vahel. Erilist ettevalmistust või eelnevat koolitust ei nõuta, tähtis on valmidus ise õppida.

Varasemat koristusalast kogemust loetakse siiski eeliseks. Tööks on vaja head füüsilist vormi ja soome keele oskust suhtlustasandil. Juhiluba ja oma auto kasutamise võimalus on samuti eelis.

Tagid:
arst, koristaja, ühiskond, palgad, Statistikaamet, Soome

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  26
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  21
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  13