04:42 07. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Majandus
lühendatud link
13210

Esmaspäeval, 2. oktoobril alustab tegevust Coop pank, mille 350 kauplust toimivad kõik pangasaalidena. Nordea ja DNB Panga ühendamisel tekkiv Luminor pank alustas tegevust 1. oktoobrist

TALLINN, 2. okt — Sputnik. Esmaspäeval 2. oktoobril, alustab tegevust Coop Pank, mis ühendab esimesena Eestis panganduse jaekaubandusega ja toob igapäevased pangateenused Coopi kauplustesse üle Eesti, teatab pank.

Panga ja jaekaubanduse ühendamine annab klientidele võimaluse kasutada pangateenuseid seal, kus nad seda kõige enam vajavad. Näiteks saab Coop kauplustes asuvates pangapunktides avada pangakontot, taotleda krediitkaarti või väikelaenu. Coop pangakaart annab Coop kauplustes allahindluseid ja alates järgmise aasta kevadest saab võtta sularaha välja Coopi kaupluste kassadest.

Alates 2. oktoobrist muutuvad Aktsiaseltsi Eesti Krediidipank ja Aktsiaseltsi Krediidipanga Liisingu ärinimed. Uued ärinimed on vastavalt Coop Pank AS ja Coop Liising AS.

Eesti ainus ühistuline jaekaubandusgrupp Coop Eesti ostis tänavu jaanuaris enamusosaluse AS-is Eesti Krediidipank. Coop Eesti seadis eesmärgiks luua Krediidipanga põhjal tugev Eesti kapitalil põhinev Coop Pank, mis kasutab ära jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused taas inimeste kodu lähedale.

Luminor pank alustas tegevust

1. oktoobril alustas tegevust Nordea ja DNB pankade Baltikumi äride ühendamisel tekkinud Luminor pank, mis selle juhtide sõnutsi on unikaalne sellega, et tegutseb üksnes ja kõigi Balti riikide turgudel, vahendas ERR

Nordea ja DNB pangad leppisid Baltikumi turgudel ühinemises kokku 2016. aasta augustis. Sama aasta oktoobris nimetati Erkki Raasuke ühendpanga juhiks.

Nordea pank
© Sputnik / Вадим Анцупов

Panga peakontor asub Eestis, Lätis ja Leedus on filiaalid.

Luminor Group AB tegevjuht Erkki Raasuke ütles, et järgmise kümne aasta jooksul muutub pangandus tuntavalt.

"Oleme ainus pank, kes on keskendunud ainult ja nimelt Baltimaadele. Ülejäänud on kas põhjamaised, muuhulgas Baltimaades tegutsevad pangad või üksnes kohalikul turul tegutsevad väikepangad," ütles Raasuke. "Meie pank on teadlikult väga kohalik. Luminor on Lätis väga Läti-keskne ja Eestis väga Eesti-keskne."

© Sputnik
Coop pank ja Luminor pank alustasid oma tegevust
Tagid:
jaekaubandus, pangandus, majandus, Luminor pank, Coop Pank, Eesti Krediidipank, Eesti, Balti riigid

Peamised teemad