07:29 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Majandus
lühendatud link
3910

Tallinna Ettevõtluspäev toimub taas 3. oktoobril ning ettevõtluspäeva eriprojekt "Noorte Inspiratsioonilabor" 4.-5. oktoobril SpaceX sündmuskeskuses Ülemiste Citys (Keevise 6)

TALLINN, 3. oktoober — Sputnik. Programmi mahub üle 50 erineva loengu, seminari, koolituse ja töötoa, vahendab Raepress. Abilinnapea Eha Võrgu sõnul korraldab linn traditsiooniliselt ettevõtluspäeva, et väärtustada ettevõtlust, innustada ja julgustada inimesi oma lennukaid ideid ellu viima ning pakkuda lisaks uutele teadmistele võimalust kontaktvõrgu laiendamiseks.

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub tunnustama ettevõtlikke õppureid ja õpetajaid, illustratiivne foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

"Tänavu juba 14. korda toimuva ettevõtluspäeva läbivaks teemaks on "Väärtus peitub inimestes". Iga ettevõtte või organisatsiooni edukuse taga peitub ju tegelikult meeskonnatöö ning see, kui hea ja tulemuslik see on, sõltub igast liikmest – töötajast, inimesest," sõnas Võrk. 

"Tehes asju, mida oskame, väärtustame ja mis meid ka õnnelikuks teeb ning seejuures toob kasu teistele, tõuseb ka üldine motiveeritus, töösuutlikkus ja elukvaliteet. Kui iseendale tööandjaks olemise algusetapil püüame eelkõige oma oskuste abil väärtust luua, siis ettevõtte arengufaasis on suurimaks väärtuseks töötajad, nagu tarbijad-kliendidki," lisas Võrk.

Tänavusel ettevõtluspäeval tutvustatakse uue majanduse väljakutseid, nutikaid müügivõtteid ja lahendusi, olgu need siis tootearenduse, müügi, personalivaliku, tehniliste lahenduste või millegi muuga seotud. Kogu ettevõtluspäeva programm on huvilistele tasuta, seega tasub kasutada võimalust värskendada nii teadmisi kui kontakte.

Ettevõtluspäeva raames toimub hulganisti praktilisi koolitusi, seminare ja töötubasid.

Tallinn tunnustab tublimaid ettevõtjaid, illustratiivne foto
© Фото : Светлана Бурцева

Ettevõtluspäeva üks populaarsemaid tõmbenumbreid, edulugude seminar teemal "Sidur, pidur, gaas ehk kuidas ettevõtte mootorit töös hoida" toimub homme kell 10.00-11.30 Viru Konverentsikeskuse Grande 1+2 saalis.

Edulugude seminar püüab leida vastust küsimusele, kuidas ettevõtte mootorit töös hoida, millal anda veidi gaasi, vajutada pidurit või hoopis vaikselt sidurit libistada. Seminaril räägivad ettevõtjad oma loo, püüdes edasi anda oma häid ja halbu kogemusi, et seeläbi julgustada, inspireerida ja motiveerida alustavaid või juba tegutsevaid ettevõtjaid oma unistusi ja ideid ellu viima. Seminari modereerib Urmas Vaino.

Kell 11 algaval seminaril "Vabatahtlike kasutamine ettevõttes" keskendutakse vabatahtlike leidmisele ja kuidas vabatahtlikke motiveerida. Ettevõtjad ja potentsiaalsed ettevõtjad on aga oodatud ka kell 11 algavale seminarile "Mina olengi (loome) ettevõte", kus kõneldakse sellest, kuidas jõuda eristuva ja eduka ärini, kuidas olla ise ettevõtja ja kuidas omada omanimelist brändi.

Kell 13 toimuval seminaril "Kuidas müüa kaubandust?" kõnelevad turuliidrid loo oma klientide ja inimeste sidumisest. Kell 15 algab seminar "Naised ettevõtluses: kas töö või hobi?", kus ettevõtjad jagavad oma kogemusi ning üheskoos publikuga arutletakse ja väideldakse müütide ning stereotüüpide ümber, mis ühiskonnas naisettevõtluse kohta ringlevad. Fookuses on ka küsimus, mida riik saaks paremini teha, et Eesti ettevõtlusmaastikul rohkem naisi tegutseks ja senisest selgemalt pildil oleks.

Riiklikud ettevõtlus- ja elamumajanduslaenude tagatised kasvavad 134 miljoni võrra, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

3. oktoobri ettevõtluspäeva programm on suunatud alustavale ja tegutsevale ettevõtjale, käsitledes valdkonnapõhiseid teemasid kitsamalt, spetsiifilisemalt ning pakkudes ideid ja lahendusi ettevõtte arendamiseks. Kolmapäev ja neljapäev, 4.-5. oktoober on pühendatud noortele, sest uue ettevõtjate põlvkonna kasvatamine algab juba koolis.

Seoses sellega kutsub Tallinna Ettevõtlusamet ellu uue interaktiivse projekti "Inspiratsioonilabor", mille eesmärk on ühelt poolt tutvustada noortele erinevaid erialasid/valdkondi koos praktilise järgi proovimise võimalusega ja teisalt läbi edukate ettevõtjate edulugude ja kogemuste julgustada valima karjäär ettevõtluses. Inspiratsioonilabor viiakse ellu 4.-5. oktoobril kell 10-18 SpaceX sündmuskeskuses aadressil Keevise 6.

Tallinna Ettevõtluspäeva üritused toimuvad homme, 3. oktoobril traditsiooniliselt Viru Konverentsikeskuses.

Tallinna Ettevõtluspäeva programmi leiab siit.

Tagid:
väärtus, inimene, ettevõtjad, ettevõtlus, Väärtus peitub inimestes, Eha Võrk, Tallinn

Peamised teemad