15:03 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Majandus
lühendatud link
3010

Peaminister Jüri Ratas ütles täna Rootsi äriauhindade jagamisel, et ettevõtlus on majandusliku edu, majanduskasvu ja töökohtade loomise ning sissetulekute ebavõrdsuse vähendamise võti

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. "Ettevõtjad on need, kes kujundavad tulevikuvisiooni ning muudavad ebatõenäolise hädavajalikuks," ütles Ratas ning lisas, et seepärast on oluline innustada inimesi ettevõtlusega tegelema, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Justiitsministeeriumis toimuva arutleu teemaks on ellkõige pahatahtlikud ettevõtjad
© Sputnik / Вадим Анцупов

Peaministri sõnul liigub Eesti majandusmudel tööjõumahukatelt ettevõtetelt kapitali- ja teadus- ning arendustegevuse mahukate ettevõtete suunas, mistõttu on jätkuvalt vaja keskenduda innovatsioonile ja kõrgtehnoloogilistele lahendustele.

Korobeinik: kui oma ettevõtmisesse usute, siis lihtsalt tehke seda >>

Ratase sõnul on ka digitaliseerumine avanud ettevõtjatele uusi võimalusi. Eesti e-residentsust on taotlenud ligi 25 000 inimest, kes on loonud rohkem kui 2000 uut ettevõtet.

"Ma tean, et te seda juba teete, kuid lubage mul siiski kutsuda teid arendama e-residentidele veelgi rohkem uusi e-teenuseid," ütles ta ning kinnitas, et Eesti on valmis ka oma õiguskeskkonda vajadusel paindlikult kohendama.

Ratas kutsus ettevõtjaid mõtlema, kuidas olla muutuvas maailmas jätkuvalt edukad. "Usun, et meie piirkonnas on vaja süvendada piiriülest koostööd, et paremini seista vastu globaliseerumisega seotud ebakindlusele," ütles ta.

Tallinna Ettevõtluspäev väärtustab inimest >>

Rootsi Eksportnõukogu ja Rootsi suursaatkonna korraldatud ettevõtluskonkursil "Rootsi Äriauhind" tunnustatakse ettevõtjaid kolmes kategoorias: jätkusuutlik kasv ja vastutustundlik ettevõtlus, tehnoloogiline innovatsioon ning aasta noor ettevõtja.

Eestis korraldatakse konkurssi alates 2009. aastast.

Tagid:
ettevõtja, majandus, ettevõtlus, Rootsi Äriauhind, Jüri Ratas, Tallinn

Peamised teemad