19:36 22. Märts 2018
Tallinn+ 0°C
Kuula otse
Coop ja Luminori konkurentsivõime selgub aja jooksul

Coop ja Luminori konkurentsivõime selgub aja jooksul

© Sputnik / Вадим Анцупов
Majandus
lühendatud link
3610

Uued Coop ja Luminor pangad võivad sekkuda klientide pärast peetavasse konkurentsivõitlusesse eluasemelaenude turul

TALLINN, 11. oktoober – Sputnik, Svetlana Burtseva. Uute, Coop ja Luminor panga ilmumisega Eesti finantsturule võidavad ekspertide arvates vähemalt need, kellel on vaja pangalaenu, kirjutab ERR.

Coop pank ja Luminor pank alustasid oma tegevust >>

Analüütikud leiavad, et pikaajalises perspektiivis võivad tänu uutele pankadele laenutingimused muutuda mõistlikumaks, sest nad hakkavad konkureerima juba tegutsevate finantsasutustega. Konkurents omakorda muudab tänu tehnoloogilistele lahendustele süsteemi efektiivsemaks.

Esmaspäeval 2. oktoobril, alustab tegevust Coop Pank, mis ühendab esimesena Eestis panganduse jaekaubandusega
© Sputnik / Вадим Анцупов

Center Kinnisvaragrupp OÜ partner ja kinnisvaranõustaja Aleksei Kotov leiab, et Luminori puhul ei ole päris õige rääkida uue panga ilmumisest, sest ta on kahe siin varem juba tegutsenud panga — Nordea ja DNB ühinemise tulemus.

Coop panga kontseptsioon aga erineb tõepoolest tavapärasest pangandusmudelist. Nõustaja seletab seda sellega, et Coop Pank omanik on varem tegutsenud muus majandussfääris. Vaid aeg näitab, milliseid reaalsed võimalused pangandusteenuste valdkonnas saavad päris uuel pangal olema, leiab Aleksei Kotov.

"Väiketarbijate krediiditurg või mõni teine valdkond erineb oluliselt eluasemelaenude valdkonnast, kus tegutsemine nõuab hoopis suuremat finantsressurssi," selgitas Kotov intervjuus portaalile Sputnik Eesti.

Eluasemelaenu pakkumine on kinnisvaranõustaja sõnul üks olulisemaid pangateenuseid, sest see tagab rahandusettevõttele pika aja jooksul küllaltki hea tootluse. Lisaks on iga eluasemelaen tagatud hüpoteegiga soetatavale kinnisvarale. Seepärast on kinnisvaranõustaja sõnul eluasemelaenude portfellil hoopis väiksem riskikoormus ja see tagab pideva rahavoolu. Isegi ettevõtetele pakutavad krediidid või investeeringute juhtimine fondide turul kujutavad endast palju riskantsemaid instrumente, on Kotov veendunud.

DNB ja Nordea ühendpanga juhiks saab Erkki Raasuke >>

Kotovi arvates kui Coop Pank tuli Eesti rahandusturule tõsise finantspotentsiaaliga ja hakkab ajama agressiivset turunduspoliitikat, siis võib ta tõepoolest potentsiaalseid laenuvõtjaid endale tõmmata. See aga omakorda tekitab mõningase konkurentsi juba tegutsevatele pankadega ja võib esile kutsuda muutusi ülejäänud pankade hinnapoliitikas ning nende pakutavates teenustes.

Coop Pank loodi Eesti Krediidipanga aktsiate müügi tulemusena. Coop Pank omanik on Coop Eesti – Eestis tegutsev suurim jaekaubanduskett. Uus Luminor pank ilmus seni Balti riikides tegutsenud suurte Skandinaavia pankade Nordea ja DNB ühinemisega.

Tagid:
konkurentsivõime, majandus, Coop Pank, Luminor pank, Eesti

Peamised teemad