09:54 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Majandus
lühendatud link
2210

Keskerakonna fraktsiooni algatusel arutatakse Riigikogus oluliselt tähtsa küsimusena Ida-Virumaa tulevikuperspektiive. Ettekanded esitavad Lembit Kaljuvee, Jaak Aab ja Mihhail Stalnuhhin

TALLINN, 12. oktoober — Sputnik. Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et aastaid on räägitud suuremast riigi panusest Ida-Virumaale ning Keskerakonnal on hea meel, et valitsus on pööramas maakonnale enam tähelepanu, edastab Pealinn.

"Leiame, et meil tulebki rohkem rääkida maakonnast, kus elab enam kui 143 000 inimest, kuid kus on kõrge töötusemäär ja erinevad sotsiaalsed ning majanduslikud probleemid, millele tuleb meil sügavalt otsa vaadata ja need lahendada," sõnas Sarapuu.

Puskariaparaat. Illustratiivne foto
© Sputnik / Григорий Василенко

Riigikogule peab esimese ettekande ettevõtja, AS Kunda Trans nõukogu esimees ja AS Lajos nõukogu esimees Lembit Kaljuvee. Ida-Virumaa tulevikuperspektiivi ja valitsuse tegevust avab seejärel lähemalt riigihalduse minister Jaak Aab, kes on töötamas välja Ida-Virumaa programmi, mis sisaldab vajalikke investeeringuid taristusse ning elanike paremasse elukvaliteeti. Samuti peab ettekande Ida-Virumaalt Riigikogusse valitud saadik Mihhail Stalnuhhin.

Dmitri Tšornõi: Ida-Virumaal elanul on hea igal pool>>

Keskerakonna fraktsiooni juht lisas, et ta loodab Ida-Virumaa temaatika arutamisel aktiivset osavõttu nii koalitsiooni kui ka opositsiooni saadikutelt, sest Eesti terviklik areng puudutab igaüht. Sarapuu tõdes ka, et kuigi olulise tähtsusega küsimust on ka püütud siduda kooseluseaduse arutamisega, pole need omavahel seotud.

"Olulise tähtsusega küsimuse arutamise Riigikogus otsustas ja rääkis keskfraktsioon läbi kantseleiga läbi enne kui õiguskomisjon kooseluseaduse eelnõu 12. oktoobri istungi päevakorda määras," kinnitas Sarapuu.

Tagid:
Keskerakond, Riigikogu, Kersti Sarapuu, Ida-Virumaa

Peamised teemad