19:46 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Majandus
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
2410

12.-13. oktoobril toimub Eesti EL Nõukogu eesistumise raames Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) tuleviku teemaline rahvusvaheline konverents "Beyond 2020: Supporting Europe's Coastal Communities"

TALLINN, 13. oktoober — Sputnik. Konverentsil osalevad Euroopa Liidu liikmesriikide kalandusdirektorid. Konverentsi korraldab Euroopa Komisjon koostöös Maaeluministeeriumiga, teatab ministeerium. 

EL kalandusdirektorid töötavad uue andmebaasiga >>

Huvigruppide esindajad arutavad, kuidas on EMKF kaasa aidanud ühise kalandus- ja merenduspoliitika rakendamisele ja milline peaks olema EMKF järgmisel perioodil. Üritusel osalejatel on lisaks võimalik ka arutleda rannikukogukondade praeguste ja tulevaste väljakutsete ning nende võimalike lahenduste üle.

Kalanädal innustab kodumaist kala sööma, illustratiivne foto
© Sputnik / Елена Чепинога

Konverentsi avab maaeluminister Tarmo Tamm ning selle avaistungil osalevad ka Euroopa Komisjoni keskkonna, merenduse ja kalanduse volinik Karmenu Vella ja Euroopa Parlamendi liige Gesine Meissner. Konverentsi moderaator on kogenud ajakirjanik Jacki Davis.

Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul on väga oluline tagada poliitikainstrumentide laiapõhjaline arutelu. "Kokkulepped tuleb kindlasti saavutada enne järgmise programmiperioodi algust," rõhutas minister.

Kalanduse valdkonna innovatsiooni toetuseks läheb 7 miljonit eurot >>

"Euroopa Merendus- ja Kalandusfond toimib kõige paremini siis, kui rahalisi vahendeid kasutatakse otstarbekalt ja tõhusalt ning jälgitakse pidevalt nende eesmärgipärast kasutamist. Nüüd, kui käesolev EMKF-i periood on poole peale jõudnud, hakkab fookus liikuma tuleviku planeerimisele. Euroopa Komisjon ja liikmesriigid peavad tagama, et see tulevik sobib endiselt Euroopa rannapiirkondade huvidega," sõnas volinik Vella.

Kohtumiste fookuses olid lõhed, illustratiivne foto
© Sputnik / Александр Пирагис

Enne konverentsi ametlikku osa toimus kahepoolne kohtumine minister Tamme ja volinik Vella vahel, kus vesteldi Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi rakendamise ja selle tuleviku teemadel.

Konverents toimub Hilton Tallinn Park hotellis.

7.-9. septembrini kohtusid Tallinnas Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise raames liikmesriikide kalandusdirektorid ja —atašeed. Kohtumise peamine teema oli 2019. aasta suveks valmiv uus kalanduse IT-projekt, mis aitab kalandussektoril muutuda läbipaistvamaks.

Uus Euroopa Liidu ülene projekt kannab nime Kalanduse Kontrollsüsteem (Fisheries Control System). Tegemist on andmebaasiga, mis koondab ühte kohta seni eri paigus oleva kalasaakide info, muutes asjaajamise lihtsamaks ja läbipaistvamaks. Muu hulgas vähendab see paberimajandust ning aitab ära hoida dokumendirohkusest tingitud võimalikke möödarääkimisi ja impordipettusi.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
konverents, merendus, kalanduspoliitika, kalandus, Euroopa Parlament, Euroopa Komisjon, Maaeluministeerium, Tarmo Tamm, Tallinn

Peamised teemad