09:36 03. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0906
  • RUB85.8405
Majandus
lühendatud link
7520

Päris originaalse põhjenduse Lätis viibivate välismaiste sõjaväelaste kaitseks tõi esile kohalike vägede ülemjuhataja

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. Läti Kaitseväe (NBS) juhataja kindralmajor Leonīds Kalniņš kutsus kohalikku elanikkonda avalikult üles mitte levitama kontrollimata infot NATO sõduritest, kuna see info satub Vene meediakanalitesse ja "võib riigile kahju tekitada". Pealegi toovad NATO sõjaväelased kasu Läti majandusele. Seda teatas portaal Sputnik Latvija viitega kindralmajori intervjuule LTV telesaates "Hommikune panoraam".

Zapad 2017
© Министерство обороны РФ

Läti armee ülemjuhataja nentis ühtlasi, et NATO sõdurid elavad Ādaži sõjaväebaasis, aga mitte Riia parimates hotellides, kus nad käivad kohvikutes ja kasutavad tihtilugu taksoteenuseid – ja seda kõike väidetavalt riigi arvelt.

Liitlaste sõdurid sigatsesid Lätis >>

Tema sõnul ei maksa Läti riigis viibivatele NATO sõjaväelastele pennigi, sealhulgas ka mitte taksosõitude eest. Ülemjuhataja rõhutas, et kõik kulud, sealhulgas toitlustuse ja treeningute eest kannavad liitlased ise. Ta tuletas ka meelde, et välismaa sõjaväelased, kes Läti linnades oma raha kulutavad, toovad majandusele kasu.

Kalniņš kutsus ka üles mitte uskuma kuulujutte ning küsimuste korral tulema Ādaži sõjaväebaasi NATO sõdurite eluoluga tutvuma.

NATO sõduritel on õigus lõbutseda ja pidutseda

Samal ajal on Läti kaitseministeerium varem tunnistanud, et NATO sõdurid ei viibi kogu aeg Ādaži sõjaväelinnaku kasarmutes, vaid käivad sageli Riias ja teistes Läti linnades ning asulates teenistusest vaba aega veetmas.

"Ādaži sõjaväebaas ei ole kinipidamiskoht, kus sõjaväelastel tuleks 24 tundi ööpäevas paigal olla. Igal sõduril on vaba aega, mida ta võib veeta omal äranägemisel – sõita Siguldasse kuldset sügist nautima või ekskursioonile Riiga, ning kasutada taksoteenuseid, külastada restorane ja teisi paiku kogu Läti territooriumil," öeldakse kirja tekstis.

Kaitseministeeriumist rõhutati, et liitlassõdurite palk ja nende ülalpidamine Lätis kaetakse konkreetse, Kanada või NATO juhtimisel toimiva väerühma eelarvest.

Tagid:
majandus, sõdurid, kaitsevägi, NATO, Leonīds Kalniņš, Läti

Peamised teemad