04:08 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Majandus
lühendatud link
38 0 0

Soomes kaaluvad sajad põllumehed enesetappu, kuna saak läks hukka ja tulevik on tume. Üle 1200 põllumehe on taotlenud juba abi

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. Soomes läbi viidud uuringu kohaselt on sajad põllumehed kaalunud enesetappu, vahendab portaal Eestinen viitega väljaandele Iltalehti.

Nädala algul väitis rahvasaadik Kaj Turunen, et põllumeeste enesetapud on käesoleval aastal suurenenud ja sel on tõsi taga. Täpseid numbreid ei avaldata, aga teateid on tulnud paljude enesetappude ja enesetapukatsete kohta.

Saagikoristuse algus hilines ebasoodsa ilma tõttu >>

Põllumajandussõidukid vabastatakse saateauto kasutamise kohustusest, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Mõnes kohas on probleemid nii suured, et enesetapp tundub olevat ainus lahendus. Põllumeestel on nii palju hirmu, ahastust ja enese vihkamist, millega ei suudeta enam toime tulla.

Tüüpilisel enesetapumõtteid mõlgutaval Soome põllumehel on maksmata ja avamata arveid ligi 100 000 euro ulatuses, piimafarmides piimaraha miinuses ja paarisuhe jooksnud probleemide tõttu ummikusse.

See, mis põllumajanduses välja paistab, on vaid jäämäe veepealne osa. Paljudel on muresid ja traumasid, mis ulatuvad eelmistesse sugupõlvedesse. Nüüd on majandusraskused kõik probleemid uuesti pinnale tõstnud. Tulevik tundub tume ja tunneli lõpus enam valgust ei paista.

Riik ja põllumehed asuvad arutama kriisitoetuse jaotust >>

Enne halbu aastaid olid mõned head aastad, mil põllumehed soetasid uusi masinaid ja tegid nägu, et kõik on hästi. Tegelikkuses aga ei kadunud probleemid kuhugi.

Probleemide leevendamiseks on Soomes hakatud põllumeestele pakkuma hingeabi. Projekti maht on miljon eurot. Sellega on paljud päästetud enesetapust.

Tagid:
hingeabi, ilm, põllumajandus, majandus, toetus, saak, ettevõte, Soome

Peamised teemad