05:46 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Majandus
lühendatud link
3610

Paljud suurimad rahvusvahelised korporatsioonid jätkavad sanktsioonidest hoolimata koostööd Venemaaga, teatas Venemaa tööstus- ja kaubandusminister Deniss Manturov

TALLINN, 24. oktoober — Sputnik. "Selline huvi tuleneb asjaolust, et me oleme paika pannud selged, atraktiivsed ja jätkusuutlikud tingimused Venemaa turul tegutsemiseks," selgitas Venemaa tööstus- ja kaubandusminister oma ettekandes Venemaa ja Mehhiko tööstus- ja kaubandusalase dialoogi ärimissiooni istungil Mehhikos, vahendas RIA Novosti.

Lääne suurettevõtted investeerivad Venemaale >>

Euroopa poliitikud tunnistavad de-facto Krimmi kuulumist Venemaale
© Sputnik / Константин Чалабов

Tema sõnul antakse uutele suurtele investeerimisprojektidele olenemata rahvuslikust kapitalist vastava lepingu sõlmimisel terve eelistuste pakett kümneks aastaks.

"Ning sellistes valdkondades, nagu seda on tehnoloogiainvesteeringud, kus meie riigis teatud pädevused puuduvad, oleme me valmis pakkuma ettevõtetele soodustingimusi kuni 20-aastaseks perioodiks," märkis minister.

Manturov rõhutas, et need tingimused ei kuulu muutmisele isegi juhul, kui tekib muudatusi Venemaa seadusandluses.

Václav Klaus: tšehhi ettevõtted maksid lõivu venevastaste sanktsioonide eest >>

"Venemaa ja Mehhiko rakendavad paljuski sarnaseid lähenemisviise vabamajanduspiirkondade loomise ja kõrgtehnoloogilise ekspordi toetamise osas. Samas on mõlemal riigil ulatuslikud kaubandus- ja majandussuhted paljude teiste riikidega ning see tähendab väljapääsu uutele mahukatele turgudele.

Minister kutsus Mehhiko ettevõtteid paigutama oma tootmistegevus Venemaale.

"Ma hakkan kaasa aitama nende Mehhiko ettevõtete toodangu levikule, kes lokaliseerivad oma tootmise Venemaal, ja ma ei häbene sugugi, kui see mehhiklaste toodang hakkab jõudma kolmandate riikide turgudele. Olen rõõmuga valmis reklaamima teie toodangut," lausus ta lõpetuseks.

Tagid:
välisettevõte, ettevõtlus, sanktsioonid, Deniss Manturov, Venemaa

Peamised teemad