22:32 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Majandus
lühendatud link
2710

Majandus peab muutuma, selleks on vaja raamidevälist mõtlemist. 24 tundi kestva ja Climathoni nime kandva ajurünnaku fookuses on säästlik linnatransport

TALLINN, 27. oktoober — Sputnik. Keskkonnaminister Siim Kiisler avas täna Keskkonnaministeeriumi, Cleantech ForEsti ja Climate-KIC korraldatava Climathoni. Tegemist on samaaegselt ligikaudu 250 linnas toimuva ajurünnakuga, mille eesmärk on leida uued toimivad lahendused kliimamuutuste mõjuga võitlemiseks

"Eesti võib olla julge oma innovaatilise atmosfääri üle, meil on enim start-upe inimese kohta, meil on ka mitmeid hackathone ja muid üritusi, millega edendame innovatsiooni," ütles Kiisler, vahendab portaal Pealinn.

Globaalne kliimasoojenemine tuleb siinsele majandusele kasuks>>

Climathoni üritus on ministri sõnul oluline seetõttu, et sellest võivad alguse saada globaalsed muutused.

"Meil on vaja tõsist muutust, mitte ainult samu asju veidi paremini edasi teha," tõdes Kiisler. "Meil on vaja revolutsioonilist ja uut lähenemist."

"Majandus peab muutuma, selleks on vaja täiesti uusi lahendusi ja raamidevälist mõtlemist," jätkas ta.

Euroopa vaevleb kuuma käes, illustratiivne foto
© AP Photo / Manu Fernandez

Euroopa vajab julgeid ideid>>

"Kasutage võimalust teha suuri muutusi, näidake lahendusi ja tulemusi. Lõbutsege, aga mõelge praktiliselt, kuidas saate tõelisi muutuseid tuua," julgustas Kiisler nii Tallinna kui ka maailma teistesse riikidesse kogunenud programmeerijaid. "Kliimamuutustega võitlemine on globaalne. Kui loote siinsamas Tallinnas või kasvõi Chicagos mingi uuenduse, siis toob see muutuse kogu maailmale."

Nobelistid: inimkonna suurimateks ohtudeks on Donald Trump, tuumasõda ja kliimamuutused>>

Iga-aastase kliimahäkatoni traditsioon sai alguse 2015. aastal Pariisi kliimakonverentsi eel. Ürituse populaarsus on järgnevate aastatega kiiresti kasvanud ning Climathon 2017 saab olema seni suurim rahvusvaheline kliima-alane häkaton maailmas. 2016. aastal võttis Climathonist osa 59 linna, kahekordistades sellega 2015. aastal osalenud linnade arvu. Häkatonil tuldi mullu välja 2330 ideega.

Tagid:
häkaton, ajurünnak, Climathon, Keskkonnaministeerium, Siim Kiisler, Tallinn

Peamised teemad