04:46 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Majandus
lühendatud link
Streik!! (20)
10510

Riiklik Lepitaja Meelis Virkebau tunnistab, et Rakvere lihakombinaadi juhtide otsus tapamaja töötajate palgatülis oma palgaettepanekut mitte teha oli tema jaoks üllatus ning ta on selles käigus pettunud

TALLINN, 7. november — Sputnik. "Eks ma olen ka pettunud eilse tulemustes," tunnistas Virkebau ERR-ile, lisades, et ta ei osanud niisugust käiku ette näha.

Riikliku lepitaja sõnul on ta järjepidevalt ja korduvalt suhelnud nii juhtkonna kui töötajate esindajatega ning HKScani juhtkond oli talle varem teatanud, et teevad omalt poolt kõik konflikti võimalikult kiireks lahendamiseks.

Rakvere lihakombinaadi töötajad pöördusid riikliku lepitaja poole >>

Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad streigivad, illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Virkebau loodab protsessiga novembri keskel edasi liikuda, siis toimub uus kohtumine töötüli osapooltega.

"Usun, et selleks ajaks me suudame oma palgaettepanekud välja töötada ja osapooltele esitada," ütles Virkebau.

HKScani kontserni kuuluva Rakvere lihatööstuse tapamaja töötjad streigivad ning pöördusid oma töötüli lahendamiseks riikliku lepitaja poole, vahendas Sputnik Eesti oktoobris.

HKScan peab töötajate tööseisakut ebaseaduslikuks ning leiab, et see on vastuolus töölepingu seadusega. Tööseisaku tõttu vallandati kolm töötajat.

Liinitöölise Aivar Allese sõnul palgatõusu pole neil olnud eurode kasutuselevõtu ajast alates. "Kunagi tõsteti 25 protsenti, siis võeti kriisiajal kümme protsenti maha. Ja seda pole tagasi pandud. Kui eurole üle läinud siis hinnad tõusnud ja rahvas ei tule toime," sõnas Allese.

Rakvere lihatööstuse streikijad kohtuvad ettevõtte juhtidega >>

"Iga-aastaselt vaatame ettevõttes üle vastavalt üleriigilistele palgauuringutele töötajate palgad, muude hüvede paketi ning investeerime töökeskkonna parendamisse," väitis HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere.

HKScan Estonia on Eesti suurimaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite.

Lihatööstuse tööviljakus kasvab keerulisest turuolukorrast hoolimata, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

HKScani kliendid on jaemüügi ja toitlustusega tegelevad ettevõtted, tööstused ning ekspordisektorid. Ettevõtte koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. Tooteid eksporditakse pea 50 riiki. HKScani netokäive oli 2016. aastal 1,9 miljardit eurot ja kontsernis töötab ligikaudu 7 300 inimest.

HKScan tuntumad kaubamärgid Baltikumis on Rakvere, Tallegg, Rīgas Miesnieks, Jelgava ja Klaipedos Maistas.

Seakasvataja kutsub HKScanist vallandatud inimesed enda juurde tööle >>

HKScan lõpetas rikkumistele viidates lepingud Baltikumi juhtkonnaga, vahendas Sputnik Eesti möödunud aasta lõpus. HKScan Baltikumi endise juhi Teet Soormi sõnul on Baltikumi endine juhtkond käitunud korrektselt ja HKScani süüdistused on vaid ettekääne siinse juhtkonna vahetamiseks.

Teema:
Streik!! (20)
Tagid:
Rakvere, Eesti

Peamised teemad