10:23 24. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
Tallinn võõrustab Euroopa ettevõtluspoliitika tippsündmust

Tallinn võõrustab Euroopa ettevõtluspoliitika tippsündmust

© Sputnik / Вадим Анцупов
Majandus
lühendatud link
1510

Tallinna kogunesid eile poliitikakujundajad, erialaliitude esindajad ja ettevõtjad, et arutada ettevõtluspoliitika üle Euroopa Liidus

TALLINN, 25. november — Sputnik. Väike- ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) assamblee fookus on teemadel nagu rahastamine, digitaalsed lahendused ja iduettevõtlus, mis on ühtlasi seotud ka Euroopa tasandi olulisemate poliitikainitsiatiividega, edastas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

UVIC pankrotti ei usu >>

VKE assamblee kolmepäevane programm koosneb mitmetest plenaarsessioonidest ja töötubadest, kus arutletakse innovatsiooni, küberturvalisuse ja tuleviku tehnoloogiate üle. Konverentsil astuvad teiste seas üles Eesti VKE saadik Viljar Lubi, Start-Up Estonia juht Mari Vavulski, Spotify kaaslooja Daniel Ek, E-residentsuse turundusjuht Alex Wellman ja mitmete Eesti iduettevõtete esindajad. 

Iga-aastase assamblee kõrghetkeks on auhinnagala, kus tunnustatakse parimaid algatusi, mis toetavad ettevõtlust. Võistlustules on ka Eesti projektid: MTÜ Ettevõtlusküla ja kogukonna TechSisters ettevõtmine Digigirls. Varasematel aastatel on Eestit esindanud ettevõtmised nagu Garage48, ettevõtte e-asutamine, e-majandusaasta aruanne, tudengisatelliit ESTCube ja Gamefounders.

Lisaks leiab aset VKE saadikute kohtumine. VKE saadikud on kõrgetasemelised ametiisikud, kes vastutavad ettevõtluspoliitika kujundamise eest ning lähtuvad poliitikakujundamisel põhimõttest "kõigepealt mõtle väikesele". Kohtumist juhib Euroopa VKE saadik, volinik Elżbieta Bienkowska ning Eesti VKE saadiku rolli täidab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi.

Ratas: ettevõtlus on majandusedu võti >>

VKE Assambleel avaldatakse ka väikeettevõtlusalgatuse "Small Business Act" aastaülevaade, sh teabelehed riikide kohta.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul seisavad Euroopa väikeettevõtjad silmitsi kahe peamise murega: rahastuse ebapiisava kättesaadavusega ning liigse bürokraatiaga, mis seostub muuhulgas avaliku sektori vähese digitaliseerimisega.

Justiitsministeeriumis toimuva arutleu teemaks on ellkõige pahatahtlikud ettevõtjad
© Sputnik / Вадим Анцупов

"VKEde osakaal Euroopa Liidus on suur ja nende mõju majandusele märgatav. Sageli on aga just need väiksemad ettevõtted väliste tegurite suhtes haavatavamad ja vastuvõtlikumad, mistõttu peame neile looma üle-Euroopalisel tasandil lihtsa ja vähese bürokraatiaga ettevõtluskeskkonna. Oluline on saavutada andmete vaba liikumine, kus pole piire, ning rakendada andmete ühekordse kasutamise põhimõtet. See on ühtlasi vajalik ka Euroopa konkurentsivõime parandamiseks," sõnas Palo.

Mullu läks Eestis pankrotti 132 ettevõtet >>

"Rahastuse osas peame tagama, et meie VKEdele on tagatud ligipääs erinevatele finantsinstrumentidele, mis võimaldab katsetada ning ka eksida. See nõuab omakorda muutust ühiskondlikes hoiakutes – me ei tohi tekitada hirmu eksimise ees ning peame VKEsid toetama, et nad oleksid avatud katsetamisele ja innovatsioonile," lisas minister.

Tagid:
majandus, assamblee, VKE, ettevõtlus, EL, kultuurikatel, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Euroopa, Tallinn

Peamised teemad