00:38 17. Detsember 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Illustreeriv foto

EL leppis kokku digimajanduse maksustamises

© Pexels
Majandus
lühendatud link
8 0 0

Eesti eesistumise viimasel majandus- ja rahandusministrite nõukogul (ECOFIN) leppisid liikmesriigid Eesti juhtimisel kokku ühises seisukohas digimajanduse maksustamises

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Samuti võtsid vastu e-kaubanduse käibemaksu uuendused ja kinnitasid musta nimekirja riikidest ja piirkondadest, kes ei tee ELiga maksuküsimustes piisavat koostööd, edastab ERR.

Digimajanduse maksustamises toetasid liikmesriigid globaalset lähenemist, mis eeldab tihedat koostööd OECD ja teiste rahvusvaheliste partneritega.

Eesti asub ELi rahandust juhtima>>

Nõukogu soovitab uurida lähemalt "virtuaalse püsiva tegevuskoha" ideed ning teha seda koos siirdehindade ja tulu omistamise eeskirjade muutmisega. OECDl on hetkel käsil erinevate digitaalmajanduse ärimudelite analüüs ning vahearuanne selle kohta esitatakse tõenäoliselt G20le tuleva aasta aprillis.

"Arusaadav on see, et globaalne, kõikehõlmav lahendus võtab aega, aga samas on praegu poliitiline surve suhteliselt kõva, et lahendused kiiresti kasvava digimajanduse maksustamisele tuleb leida," tõdes rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov.

Niisiis kutsuski Nõukogu tänasel kohtumisel Komisjoni üles põhjalikult kaaluma kõiki järeldustes toodud digiettevõtete maksustamise variante, sealhulgas ka EL-i siseseid ajutisi meetmeid.

Tagid:
maksustamine, e-kaubandus, EL, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Infotehnoloogia ekspert ja portaali geenius.ee peatoimetaja Hendrik Roonemaa soovitab kõigil Eesti inimestel oma internetiparoolid kiiremas korras välja vahetada, sest reedel avalikustatud leke on arvatust märksa suurem.

  37
 • Vene dessant siseneb Krimmi, Illustreeriv foto

  2. detsembril 2017. aastal kuulutas õhudessantvägede ülem Andrei Serdjukov välja eraldi õhuvägede dessantpataljoni moodustamise Krimmis.

  44
 • Inna Zlidnis

  Eesti jalgpallikoondise ja Ungari jalgpalliklubi Ferencváros mängija Inna Zlidnis rääkis portaalile Sputnik Eesti naiste jalgpallist, Ungari köögi mõjust figuurile ja sellest, kas Budapesti linna tasub külastada.

  88