05:08 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Saksa prokuratuur uurib BMW võimalikku heitgaasipettust

Prokuratuur uurib BMW võimalikku heitgaasipettust

© AP Photo / Matthias Schrader
Majandus
lühendatud link
1910

Saksa prokuratuur teatas neljapäeval, et on alustatud eeluurimist BMW suhtes, seoses süüdistusega, et autofirma kasutas diiselautodes tegelikku heitgaasi emissiooni kogust varjavat seadeldist

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. Möödunud nädalal teatas Saksa keskkonnakaitse organisatsioon DUH, et 2016. aasta BMW 320d peal läbiviidud katsed näitasid, et päris sõidutingimustes emiteeris auto oluliselt enam lämmastikoksiidi kui laboritingimustes, seejuures oluliselt rohkem kui seadus lubab, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Bensiinimootorite ajastu loojang >>

Müncheni prokuratuuri kõneisik teatas uudisteagentuurile DPA, et autofirma suhtes on alustatud eeluurimist.

DPA märkis, et eeluurimise käigus selgitatakse välja, kas on piisavalt tõendeid viitamaks, et süütegu toime pandi ning see ei ole samal tasemel ametliku uurimismenetlusega.

BMW on süüdistusi eitanud, teatades, et selle sõidukid läbisid kõik regulatiivsed katsed ning DUH katse ei kajastanud tegelikke sõidutingimusi.

Saksa ajakiri Der Spiegel kirjutas juulis, et autotootjad Volkswagen, Audi, Porsche, BMW ja Daimler tegid alates 1990. aastatest salaja koostööd diiselmootorite heitgaaside emissiooni osas.

Kiisler: reostus on maailma suurim terviserisk >>

Volkswagen tunnistas 2015. aasta septembris, et paigaldas 11 miljonisse autosse tarkvara, mis vähendas lämmastikoksiidide emissiooni, kui tuvastas, et auto peal viiakse läbi regulatiivseid katseid. Päris sõidutingimustes võisid emissioonid olla aga kordades kõrgemad.

Oktoobris viisid Euroopa Komisjoni ametnikud koostöös Saksa konkurentsiametnikega läbi reidi Saksa autotootjatesse Volkswagen, Daimler ja BMW.

Tagid:
menetlus, uurimine, seadus, keskkonnakaitse, keskkond, heitgaasipettus, heitgaas, prokuratuur, BMW, Saksamaa

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  45
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  63
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  66