00:32 17. Detsember 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Saksa prokuratuur uurib BMW võimalikku heitgaasipettust

Prokuratuur uurib BMW võimalikku heitgaasipettust

© AP Photo / Matthias Schrader
Majandus
lühendatud link
1610

Saksa prokuratuur teatas neljapäeval, et on alustatud eeluurimist BMW suhtes, seoses süüdistusega, et autofirma kasutas diiselautodes tegelikku heitgaasi emissiooni kogust varjavat seadeldist

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. Möödunud nädalal teatas Saksa keskkonnakaitse organisatsioon DUH, et 2016. aasta BMW 320d peal läbiviidud katsed näitasid, et päris sõidutingimustes emiteeris auto oluliselt enam lämmastikoksiidi kui laboritingimustes, seejuures oluliselt rohkem kui seadus lubab, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Bensiinimootorite ajastu loojang >>

Müncheni prokuratuuri kõneisik teatas uudisteagentuurile DPA, et autofirma suhtes on alustatud eeluurimist.

DPA märkis, et eeluurimise käigus selgitatakse välja, kas on piisavalt tõendeid viitamaks, et süütegu toime pandi ning see ei ole samal tasemel ametliku uurimismenetlusega.

BMW on süüdistusi eitanud, teatades, et selle sõidukid läbisid kõik regulatiivsed katsed ning DUH katse ei kajastanud tegelikke sõidutingimusi.

Saksa ajakiri Der Spiegel kirjutas juulis, et autotootjad Volkswagen, Audi, Porsche, BMW ja Daimler tegid alates 1990. aastatest salaja koostööd diiselmootorite heitgaaside emissiooni osas.

Kiisler: reostus on maailma suurim terviserisk >>

Volkswagen tunnistas 2015. aasta septembris, et paigaldas 11 miljonisse autosse tarkvara, mis vähendas lämmastikoksiidide emissiooni, kui tuvastas, et auto peal viiakse läbi regulatiivseid katseid. Päris sõidutingimustes võisid emissioonid olla aga kordades kõrgemad.

Oktoobris viisid Euroopa Komisjoni ametnikud koostöös Saksa konkurentsiametnikega läbi reidi Saksa autotootjatesse Volkswagen, Daimler ja BMW.

Tagid:
menetlus, uurimine, seadus, keskkonnakaitse, keskkond, heitgaasipettus, heitgaas, prokuratuur, BMW, Saksamaa

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Infotehnoloogia ekspert ja portaali geenius.ee peatoimetaja Hendrik Roonemaa soovitab kõigil Eesti inimestel oma internetiparoolid kiiremas korras välja vahetada, sest reedel avalikustatud leke on arvatust märksa suurem.

  37
 • Vene dessant siseneb Krimmi, Illustreeriv foto

  2. detsembril 2017. aastal kuulutas õhudessantvägede ülem Andrei Serdjukov välja eraldi õhuvägede dessantpataljoni moodustamise Krimmis.

  44
 • Inna Zlidnis

  Eesti jalgpallikoondise ja Ungari jalgpalliklubi Ferencváros mängija Inna Zlidnis rääkis portaalile Sputnik Eesti naiste jalgpallist, Ungari köögi mõjust figuurile ja sellest, kas Budapesti linna tasub külastada.

  88