12:27 24. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
Ida-Virumaa väljakutse on tasakaal looduse ja tööstuse vahel, illustratiivne foto

Kiisler: Ida-Virumaa on Eesti tööstuse Meka

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Majandus
lühendatud link
3410

Reedel on keskkonnaminister Siim Kiisler visiidil Ida-Virumaal, kus tutvub ministeeriumi haldusala tööga, samuti uurib keskkonnaminister Eesti Energias vanarehvidest õlitootmist

TALLINN, 15. detsember — Sputnik. "Ida-Virumaa on Eesti tööstuse Meka, kuid selle kõrval on siin ka mitmekülgne loodus. Suurim väljakutse on nende vahel tasakaal leida — nii, et nad teineteist mitte ei segaks vaid täiendaks," ütles Kiisler, kelle jaoks Ida-Virumaa on esimene maakondlik visiit keskkonnaministrina.

Eesti võib lahendada Euroopa vanarehviprobleemi, illustratiivne foto
© Sputnik / Виталий Аньков

Rehvidest õli tootmise katsed osutusid edukaks >>

Keskkonnaministeeriumi viimaste keskkonnateadlikkuse uuringute järgi eristub Ida-Virumaa teistest maakondadest ennekõike selle poolest, et sealsete elanike hinnang keskkonnale on madalam kui mujal.

Enim muret tekitavad valdkonnad on jäätmemajandus, välisõhu ja vee puhtus, suurte tööstuste poolt keskkonna saastamine, keskkonnaalase huvihariduse kättesaadavus. Ka on välja toodud vajadus loodusressursside säästliku kasutuse järgi.

"Siinsetest väärtuslikest loodusressurssidest saab kohalike elukeskkonna parandamise heaks veel palju teha," ütles Kiisler ning lisas, et Ida-Virumaal on tegelikult häid näiteid juba omajagu.

Kiisler: reostus on maailma suurim terviserisk >>

"Vanale poolkoksiladestule rajatud suusamägi ning veespordikeskuseks kavandatav Aidu karjäär on vaid mõned näited sellest, kuidas leida hea rakendus sellele, mis tööstustegevusest üle jääb," lisas minister.

Haldusala asutustest käib minister Eesti Keskkonnauuringute Keskuse Jõhvi laboris. Möödunud aastal valminud piirkonna kaasaegseim laboratoorium on spetsialiseerunud vee- ja õhukvaliteedi mõõtmistele.

Minister Jaak Aab tahab Ida-Virus töötavatele noortele maksta 300 eurot kuus toetust, illustratiivne foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Venemaa ettevõte rajab Narva tehase >>

Ka tutvub Kiisler 2015. aastal taasavatud ning Keskkonnaagentuuri hallatava Vaivara Ohtlike Jäätmete Käitluskeskuse ning riigiosalusega aktsiaseltsi Ökosil tööga.

Riigihalduse minister Jaak Aab tahab, et kõikidele noortele, kes tulevad Ida-Virumaale tööle — ükskõik, kas riigiasutusse või eraettevõttesse —, maksaks riik stipendiumi 300 eurot kuus, vahendas Sputnik Eesti oktoobris.

"See puudutab sadu noori — mitte ainult neid, kes praegu elavad siin, vaid ka neid, kes tulevad mujalt siia tööle," sõnas riigihalduse minister Jaak Aab, lisades, et sellise meetme eesmärk on, et noored jääksid Ida-Virumaale.

Tagid:
jäätmemajandus, rehvid, õlitootmine, loodus, keskkond, majandus, Keskkonnaministeerium, Siim Kiisler, Eesti, Ida-Virumaa

Peamised teemad

 • Shanghai

  Pekingis peaks piinlikkust tuntama, Hiina rahvastik on olnud sunnitud oma juhte kõvasti kiruma ja vargsi vanduma, rahvaste peres on olnud kombeks öelda, et "Hiina saab sõjas Ameerikaga hukka", aga siis ilmus välja konsultatsiooni- ja uuringufirma McKinsley ning rikkus kõik ära, selgitab autor.

  16
 • Eesti kaitseväelane Malis

  Eesti valitsus avaldas toetust Malis toimunud terrorirünnakus kannatada saanud Eesti sõjaväelastele. Kui peaminister Ratast uskuda, olid sõdurid sunnitud oma elu ohtu seadma sellepärast, et "Eestil on maailmas selge roll ja vastutus".

  24
 • Uusarendus Lasnamäe tänaval

  Sputnik Eesti uuris välja, millega on seotud kinnisvara hinnatõus ja mis on Tallinnas nüüd ruutmeetri maksimaalseks maksumuseks.

  26