15:27 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1708
  • RUB91.7763
Majandus
lühendatud link
10020

RIA Novosti teatas, et Venemaa Põllumajanduse järelevalve amet (Rosselhoznadzor) lubas kahel Läti ja Eesti äriühingul tarnida sprotte Venemaale

TALLINN, 18. detsember — Sputnik. Seega tulevad Läti firma SIA Karavela ja DGM Shipping AS Eestist Venemaa turule tagasi, kirjutab agentuur. Märgitakse, et teistele äriühingutele kehtestatud piirangud võidakse tühistada pärast Läti ja Leedu võimude poolt tuvastatud rikkumiste kõrvaldamise kohta esitatud materjalide läbivaatamist.

Gazprom lööb sanktsioonide kiuste rekordeid >>

2015. aasta suvel keelas Venemaa kalakonservide sisseveo 31 Eesti ja 44 Läti tehastest ja nende toodang võeti müügilt.

Selle piirangu põhjuseks oli kehtestatud tervisenõuete pidev rikkumine, sealhulgas toodangu ohutuse ebapiisav kontroll ja bensapüreeni sisaldus toodangus.

Venemaa tagastas Lätile tuhat jõulukuuske

Venemaa tagastas Lätile tuhat jõulukuuske: Kaliningradi oblastisse ei lubatud täiskasvanud puid ja kuuseistikuid tuua, vahendas Sputnik Eesti möödunud nädalal.

Venemaa ettevõte rajab tehase Narva
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Kaliningradi oblasti Rosselhoznadzori valitsuse spetsialistid vaatasid üle enam kui tuhandest kuusest ja kuuseistikust koosneva partii, mille eksportija-riigiks oli märgitud Läti. Samas puudus dokumentide hulgast toodangule kehtiv fütosanitaarsertifikaat. Seoses fütosanitaarsete karantiininõuete rikkumisega saatsid Rosselhoznadzori spetsialistid kogu kuuskede ja istikute partii Lätisse tagasi.

Kõik sõnaga "Venemaa" seonduv ei ole halb >>

Novembris saatis Rosselhoznadzor Lätisse tagasi partii värskeid pirne kogukaaluga üle 19 tonni, mis oli läbi Ubõlinka — Grebnevo piiriületuspunkti teel Belgiast Kasahstani. Koorma kontrollimisel avastasid spetsialistid, et viljadega kaasasolnud fütosanitaarsertifikaat on täidetud valesti: dokumendis puudub teave toodangu valmimiskoha kohta.

Venemaa vastased sanktsioonid ja riikide kaubavahetus
© RIA novosti, Infographics
Venemaa vastased sanktsioonid ja riikide kaubavahetus
Tagid:
sprotid, turg, majandus, kala, DGM Shipping AS, Rosselhoznadzor, Läti, Eesti, Venemaa

Peamised teemad