17:30 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Majandus
lühendatud link
9010

Kõrgeim tööandjate poolt avalikult pakutud palganumber Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee andmebaasis pärines müügijuhi töökuulutusest ja ületas 10 000 euro piiri

TALLINN, 18. detsember — Sputnik. "Lõppeva aasta kõrgeim palganumber pärineb müügijuhi tööpakkumiselt, kus lubati palka, mis võib ületada ka 10 000 euro suuruse brutokuupalga piiri," ütles CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt, vahendab Pealinn.

2018. aastal tõuseb töötasu alammäär 500-le eurole >>

"Järgnevad kohad avaliku palgapakkumise edetabelis hõivasid IT- ja energeetika sektori tööpakkumised, kus lubati võimalust teenida üle 6000 euro suurust brutokuupalka," ütles Auväärt.

Valdkondade lõikes pakuti 2017. aastal suurimat palka juhtimis-, IT-, ehitus- ja kinnisvarasektoris. Keskmine pakutav palganumber oli mainitud valdkondades vastavalt 2342 eurot, 2172 eurot ja 2114 eurot. Ehitussektori kõrget palka vedasid aga tööpakkumised, kus otsiti tööjõudu välisriikidesse.

Iga viies elanik koges mullu suhtelist vaesust >>

Edetabeli alumise osa valdkondade pakutavad palgad jäävad tippudest aga enam kui kaks korda madalamateks. "Toitlustuse, klienditeeninduse, turvateenuste ning hariduse ja teaduse valdkondade töökuulutustes lubati keskmiselt 1000 euro lähedast brutokuupalka," nentis Henry Auväärt.

"Kahjuks peame ka tõdema, et niivõrd tähtsa valdkonna, nagu seda on haridus, avalikud palganumbrid tööpakkumistel ei ole praegusel ajal konkurentsivõimelised. Haridussektori pakutud keskmine palk jäi valdkondade keskmiste võrdluses viimaseks," sõnas Auväärt.

Arst-residentide töötasu tõuseb ligi 2000 euroni >>

Ta lisas, et hetkel on Eesti suurimas tööportaalis CVKeskus.ee üle 600 avaliku palganumbriga tööpakkumise ja see trend on kasvav. "Üha rohkem otsitakse uusi töötajaid kuulutustega, milles pakutav palganumber on avalikult välja toodud," sõnas  Auväärt. "Palkade avalikustamist mõjutab arvatavasti ka keerukamaks muutunud personaliotsingud."

Tagid:
majandus, töötasu, IT, müügijuht, andmebaas, edetabel, palk, CV Keskus.ee, Henry Auväärt, Eesti

Peamised teemad